905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Czy PocketBook pokaże InkPada X Pro na targach IFA 2023 w Berlinie?

Jedną tegorocznych z nowości marki PocketBook, które zostały zapowiedziane, ale nie ma ich jeszcze na rynku, jest InkPad X Pro. Tym modelem (wraz z Inkpadem Color skierowanym do chińskich klientów) firma wkracza na rynek czytników pracujących pod kontrolą systemu Android. Więcej na temat InkPada X Pro pisałem, gdy firma zasygnalizowała jego premierę (wpis: „Zapowiedź: PocketBook InkPad X Pro – czytnik z notatnikiem i ANDROIDEM”).

 

PocketBook zaprasza do odwiedzin swojego stoiska na Targach IFA 2023 (źródło: pocketbook.de)

 

Nie wiemy, kiedy InkPad X Pro trafi do sprzedaży, ale jest szansa, że zostanie wcześniej pokazany publicznie. Firma na swoim niemieckojęzycznym blogu zaprosiła do zobaczenia nowych produktów w trakcie Targów IFA 2023. Targi te odbywają się w Berlinie i są dla europejskich konsumentów okazją do zobaczenia oferty firm z całego świata, które zajmują się elektroniką użytkową. Kilka razy prezentowałem na blogu targową ofertę producentów i dystrybutorów czytników. Zainteresowanych odsyłam do wpisów z 2012, 2013, 2014 oraz 2015 roku. W tym roku także jest szansa na zapoznanie się z możliwościami wielu czytników, ponieważ udział w IFA 2023 weźmie dwóch producentów: PocketBook i Onyx Boox.

 

Na wspomnianym blogu PocketBook poinformował, że na pewno pokazane będą dwie tegoroczne nowości, zarówno InkPad Color 2 jak i InkPad 4. Te czytniki są w sprzedaży od kilku miesięcy. Jest jednak furtka i dla InkPada X Pro, ponieważ dodano „Na naszym stoisku zaprezentujemy również kolejne nowości w portfolio. Pozwól nam Cię zaskoczyć!” (tłumaczenie DeepL niem. „Außerdem werden wir an unserem Messestand weitere Portfolio-Neuheiten vorstellen. Lass dich überraschen!”). Mam tylko nadzieję, że w zapowiedzi nie chodzi tylko o model Basic Lux 4...

 

Tegoroczne Targi IFA odbędą się w Berlinie w dniach 1-5 IX. Onyx Boox będzie miał swoje stoisko 150b-82 w hali 25, zaś PocketBook stanowisko B403 w hali 7.2. Onyx Boox nie wydał póki co żadnej informacji na temat udziału w IFA 2023.

 

[Aktualizacja 4 IX 2023 r.]

PocketBook InkPad X w wersji przedprodukcyjnej został pokazany w Berlinie. Więcej we wpisie „Czytniki książek elektronicznych na Targach IFA 2023”.

 

[Aktualizacja 15 XII 2023 r.]

PocketBook InkPad X Pro dostępny jest już w sklepie polskiego dystrybutora marki PocketBook. Oferowany jest obecnie w cenie 1899 PLN.

 

PocketBook InkPad X Pro w sklepie Czytio (źródło: czytio.pl)

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to