905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Premiera: PocketBook InkPad Color 2 z kolorowym ekranem 7,8 cala już w sprzedaży

Zapowiadany w kwietniu czytnik PocketBook InkPad Color 2, z kolorowym ekranem E-Ink Kaleido Plus o przekątnej 7,8 cala (19,8 cm), trafił właśnie do sprzedaży na naszym rynku. Można go kupić m.in. w firmowym sklepie dystrybutora marki PocketBook na Polskę. Nowość kosztuje obecnie 1 449 PLN. W sprzedaży są także przeznaczone dla tego modelu (oraz InkPada 4) firmowe okładki typu Flip w kolorze czarnym i zielonym (w cenie 119 PLN). Zarówno czytnik jak i akcesoria są w tym momencie dostępne na bieżąco.

 

PocketBook InkPad Color 2 na filmie serwisu Good e-Reader (źródło: YouTube)

 

Największym atutem urządzenia jest oczywiście wspomniany kolorowy ekran. Poza tym, konstrukcyjnie InkPad Color 2 przypomina to co już znamy z niedawnej premiery, czyli InkPada 4. Wyróżnikiem nowego modelu jest także wbudowany głośnik, łączność BT, oświetlenie SMARTlight (regulowana temperatura barwowa) i wodoodporność IPX8.

 

Firmowa okładka Flip przeznaczona dla InkPada Color 2 jest bardzo podobna do tej, którą recenzowałem na przykładzie modelu PocketBook Era (więcej we wpisie: „Firmowa OKŁADKA flip do czytnika PocketBook Era”). Wpina się ją w tylnej części obudowy i w zasadzie jest klapką chroniącą ekran. Przy masywnej obudowie czytnika PocketBook InkPad Color 2 to wydaje się być wystarczającą ochroną. Choć ja akurat przy PocketBooku Erze pozostałem przy okładce „pełnej” (chroniącej zarówno plecki i ekran), którą też recenzowałem (więcej we wpisie: „Test: PocketBook Era – jak działa BEZPRZEWODOWE ładowanie w praktyce”).

 

PocketBook InkPad Color 2 trafia na rynek wraz z najnowszą wersją oprogramowania wewnętrznego, w którym nowością (dla czytników tej marki) jest tryb ciemny (odwrócony) wyświetlania obrazu. Pisałem o nim niedawno na przykładzie czytnika PocketBook Era (wpis: „Aktualizacja: PocketBook Era z ciemnym trybem wyświetlania”).

 

PocketBook InkPad Color 2 trafił już na polski rynek (źródło: mat. prasowe PocketBook)

 

W sieci ukazały się już pierwsze wrażenia na temat tego czytnika, których autorem jest jeden z redaktorów serwisu Good e-Reader. W opublikowanym dziś materiale na YouTube zrazu słychać narzekania, że nie ma tu najnowszej generacji kolorowych ekranów dostępnych na czytnikach. Ale w sumie okazuje się, że różnica między ekranem (poprawiony E-Ink Kaleido Plus) zastosowanym w InkPadzie Color 2, a nowszym E-Ink Gallery 3 wcale nie jest taka wyraźna jak by można się spodziewać. Faktycznie, moim zdaniem kolory robią całkiem pozytywne wrażenie także w porównaniu do poprzednika (PocketBook InkPad Color). Według recenzenta PocketBook InkPad Color 2 dobrze spełnia swoje zadanie jako czytnik, ale wypunktowana też zostaje zbyt wolna praca czytnika (głównie reakcja na dotyk). Na filmie widać, że nie została wgrana jeszcze aktualizacja, która się pobrała w tle. Całość można znaleźć na YouTube. Oby, jak to było poprzednio z PocketBookami, kolejne aktualizacje przyspieszyły jego działanie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to