905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Tolino Page – nowy podstawowy model niemieckiego sojuszu Tolino

 

Tolino Page – nowy, podstawowy model rodziny urządzeń Tolino został dziś wprowadzony do sprzedaży. Do tej pory urządzenia tej marki prezentowane były na specjalnych konferencjach w ramach Targów Książki we Frankfurcie. Tym razem o premierze nowego modelu czytelnicy dowiadują się z listów elektronicznych rozsyłanych właśnie przez niemieckie księgarnie. Na razie panuje jeszcze lekkie zamieszanie dotyczące danych technicznych nowego modelu. Jedna ze stron podaje nawet, że czytnik ma ekran o przekątnej ośmiu cali.

 

Tolino Page @Twitter

Tolino Page debiutuje w scenerii wakacyjnej (źródło: twitter.com)

 

 

Aktualna oferta czytników Tolino​​

 

Tolino Page

Tolino Shine 2 HD

Tolino Vision 3 HD

 

Tolino Page

Tolino Vision 3 HD

ekran 15,2 cm (6”)

E-Ink Carta 800×600 pikseli (167 ppi)

E-Ink Carta HD 1448×1072 (300 ppi)

E-Ink Carta HD 1448×1072 (300 ppi)

wodoodporność

nie

nie

tak

wbudowane oświetlenie

nie

tak

tak

pamięć wewnętrzna

4 GB

4 GB

4 GB

masa

170 g

184 g

174 g

wymiary

175×116×9,7 mm

164,2×113,49×9,3 mm

163×114×8,1 mm

cena katalogowa

69 EUR

119 EUR

159 EUR

 

Tolino Page jest podstawowym modelem, którego trochę brakowało w ofercie niemieckich księgarzy. Ma przede wszystkim zauważalnie niższą cenę. O ile niemieckie czytniki cechowała do tej pory bardzo dobra jakość i znakomita obsługa, to były to urządzenia droższe od konkurencji. Tolino Page kosztuje 69 EUR.

 

Tolino Page w ofercie weltbild.de

Księgarnia Weltbild sugeruje, że Tolino Page od razu ma promocyjną cenę, niższą o 10 EUR od katalogowej (źródło: weltbild.de)

 

Nowy Tolino bardzo przypomina wyglądem pierwszy model tej rodziny czytników – Tolino Shine (recenzowałem go dwa lata temu: Tolino Shine – czytnik książek elektronicznych z ekranem HD 6”). W odróżnieniu od niego jak i następców, nie posiada jednak wbudowanego oświetlenia. Zastosowano w nim ekran o mniejszej rozdzielczości. Z dostępnych wizualizacji można odnieść wrażenie, że oprogramowanie jest takie samo jak w pozostałych modelach (nowe funkcje wersji 1.8 opisałem tutaj: „Tolino Vision 3 HD - nowe oprogramowanie (firmware) dla czytników Tolino w wersji 1.8.0”).

 

 

Tolino Page wymiary

Tolino Page z wyglądu przypomina pierwszego Tolino Shine (źródło: thalia.de)

 

Czytniki wspomnianej marki można kupić w księgarniach stacjonarnych sieci należących do sojuszu Tolino na terenie: RFN, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Niderlandów, Belgii i Luksemburga. Sklepy internetowe wysyłają zakupy do Polski. Za dostawę trzeba zapłacić od prawie 7 do 10 EUR. Jest to uzależnione od księgarni:

bol.de - nie wysyła do Polski;

buecher.de - 6,95 EUR;

buch.de - nie wysyła do Polski;

buchhandlung.de - nie wysyła do Polski;

ebook.de - 7,50 EUR;

hugendubel.de - 7,50 EUR;

mayersche.de - 7,50 EUR;

thalia.de - nie wysyła do Polski;

osiander.de - nie wysyła do Polski;

weltbild.de - 10,00 EUR.

 

Podsumowanie

Okres wakacyjny okazuje się dobrym momentem do premiery czytników książek. Prawdopodobnie nie tylko zakupy pod choinkę napędzają sprzedaż tego typu elektroniki. W zeszłym roku w okresie wakacyjnym zadebiutował Kindle Paperwhite 3, a niedawno Amazon ogłosił już wprowadzenie w lipcu Kindle 8. Premiera nowego podstawowego Tolino zdaje się nawiązywać do tego trendu. Może niemieccy turyści wyjeżdżający na wakacje, skuszą się na niedrogi czytnik? Przy okazji biorąc tyle lektury, ile dusza zapragnie i uwalniając się od obawy o przekroczenie dopuszczalnej masy bagażu w samolocie wiozącym ich w dalekie kraje.

 

P.S.

Porównanie Tolino Page i Kindle 8 we wpisie: "Tolino Page i Kindle 8 – porównanie podstawowych modeli Tolino i Amazonu"