866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Paperwhite 3 taniej o 20 EUR z bezpłatną wysyłką do Polski

Kindle Paperwhite 3 można kupić taniej o 20 EUR w niemieckim Amazonie. Promocja trwa do 11 lutego. Czytniki w wersji bez reklam wysyłane są bezpośrednio do Polski i nie trzeba już dopłacać za wysyłkę. Można też kupić tańszą wersję z reklamami, ale wtedy trzeba skorzystać z pocztowej usługi pośrednika.

 

Od dziś walentynkowa promocja na Kindle Paperwhite 3 w amazon.de (źródło: amazon.de)

 

Jak zamówić Kindle Paperwhite 3 do Polski z bezpośrednią wysyłką?

Bezpośrednio na polski adres, niemiecki Amazon wysyła wersję bez reklam (niem. "Ohne Spezialangebote"). Początkowo zobaczymy cenę z niemieckim VATem, który jest niższy od polskiego. Jednak cena wyświetlona po wybraniu polskiego adresu dostawy jest ostateczna i nie trzeba już nic dopłacać za przesyłkę, wliczony jest też polski VAT. 

 

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam wi-fi)

cena 124,02 EUR (ok. 550 PLN)

 

Kindle Paperwhite 3 (bez reklam wi-fi i 3G)

cena 186,04 EUR (ok. 825 PLN)

 

 

Wybierając bezpłatną wysyłkę (ang. Standard Shipping), czytnik otrzymamy do 10 lutego (źródło: amazon.de)

 

Cena w złotówkach zależna jest od kursu dnia i prowizji naszego banku przy przeliczeniu euro. Ostatecznie wersja z wi-fi powinna kosztować około 550 PLN a wersja z wi-fi oraz 3G około 825 PLN.

 

Po wybraniu polskiego adresu dostawy widzimy ostateczną cenę czytnika (źródło: amazon.de)

 

Jak zamówić najtaniej Kindle Paperwhite 3 do Polski?

Wersja z reklamami jest tańsza, ale nie ma bezpośredniej wysyłki z Amazonu do Polski. W takim przypadku trzeba skorzystać z usług sprawdzonego pośrednika Mailboxde, który odbierze naszą przesyłkę na terenie Niemiec i prześle do Polski na przykład za pośrednictwem Czeskiej Poczty. Zakup jest wtedy tańszy, ale trwa dłużej i wymaga od nas trochę dodatkowych czynności. Całość opisałem w obszernym przewodniku tutaj. Tu opisałem jak później wyłączyć reklamy.

 

 

Kindle Paperwhite 3 (z reklamami wi-fi)

cena 99,99 EUR (ok. 445 PLN plus koszty przesyłki)

Kindle Paperwhite 3 (z reklamami wi-fi i 3G)

cena 159,99 EUR (ok. 710 PLN plus koszty przesyłki)

 

 

Czy to się opłaca? W przypadku zakupu wersji z reklamami czytnik Kindle Paperwhite 3 (wi-fi) kosztuje 99,99 EUR. Do tego należy doliczyć koszty firmy przesyłającej z Niemiec do Polski. W chwili obecnej jest to 7,45 EUR (najtańsza przesyłka ubezpieczone do wartości 35 EUR). Można wybrać także szybszą i wyżej ubezpieczoną przesyłkę.

W ten sposób Kindle Paperwhite 3 kosztuje nas ok. 480 PLN. To około 70 złotych taniej niż za czytnik bez reklam czy taki sam zakupiony na Allegro. A mamy przy tym pewność, że kupiony sprzęt nie leżakował miesiącami u pośrednika i nie jest z dystrybucji japońskiej czy meksykańskiej (może być kłopot z realizacją amazonowej gwarancji). Sami musimy zdecydować, czy to się opłaca.

 

Korzystając z moich odsyłaczy przy zakupach Kindle, motywujecie mnie do dalszej pracy :)