904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Znaczna obniżka cen czytników Kindle w niemieckim Amazonie

 

Dziś wprowadzono niezłą obniżkę cen czytników Kindle w niemieckim oddziale księgarni Amazon. Niemal wszystkie modele można nabyć o kilkanaście euro taniej.

 

 

Najnowszy model Kindle Paperwhite 3 w cenie 99 EUR (źródło: amazon.de)

 

I tak, podstawowy czytnik Kindle 7 (wersja z reklamami) oferowana jest po 45 EUR (wersja bez reklam za 65 EUR). Czytnik recenzowałem niedawno (Najtańszy Kindle 7 (Kindle Touch 2014) z niemieckiego oddziału Amazon - recenzja czytnika z ekranem 6"). To sprawnie działające urządzenie. Cechuje się bardzo dobrym ekranem, który nie ma konkurencji przy tej cenie. Czytnik można kupić tutaj.

 

Najtańszy czytnik Kindle w cenie 45 EUR (źródło: amazon.de)

 

Bez zmian pozostała cena Kindle Paperwhite 2 - wersję z wi-fi wciąż można kupić za 99,99 EUR. Natomiast najnowszy model Kindle Paperwhite 3 ma dziś cenę nawet niższą od modelu poprzedniej generacji, bo 99 EUR (wersja wi-fi z reklamami). Wersja bez reklam wyceniona została na 119 EUR.

 

Najnowszy model Kindle Paperwhite 3 w cenie czytnika poprzedniej generacji - za 99 EUR (źródło: amazon.de)

 

Również najdroższy wśród czytników z ekranem o przekątnej 6 cali, Kindle Voyage, doczekał się przeceny o 25 EUR. Z kosmicznego pułapu 190 EUR, dziś cenę obniżono do 165 EUR (wersja wi-fi). To niezła okazja dla osób chcących posiadać czytnik z Amazonu wyposażony w przyciski zmiany stron. Czytnik można kupić tutaj.

 

Do tej pory w kosmicznej cenie, teraz Kindle Voyage 25 EUR taniej (źródło: amazon.de)

 

Po kilku tygodniach użytkowania, uważam, że różnice pomiędzy Kindle Paperwhite 2 a Paperwhite 3 nie są wielkie. Ale jeśli PW3 kosztuje dziś 99 EUR, to jest naprawdę niezła okazja, aby kupić nowy czytnik. Kindle Paperwhite najnowszej generacji można kupić tutaj.

 

Promocja ważna jest do 2 sierpnia do godz. 22:00. Warunki promocji podane są tutaj (http://www.amazon.de/b?ie=UTF8&node=7136143031).

 

Mailboxde to bezpłatny adres na terenie Niemiec i możliwość przesłania zakupów do Polski (źródło: mailboxde.com)

 

Warto kupować samodzielnie bezpośrednio z Amazonu. Mamy pewność, że urządzenie, które otrzymujemy jest faktycznie nowe. No i zazwyczaj jest to najtańsza opcja! Wersje z reklamami nie powinny dla nas stanowić problemu, ponieważ Amazon zazwyczaj je szybko wyłącza na naszą pisemną prośbę. W moim przypadku ich wyłączenie trwało od kilku do kilkunastu minut. Procedurę opisałem tutaj

 

Niemiecki Amazon nie sprzedaje bezpośrednio do Polski. Ale jest na to rada. Należy skorzystać z firmy mailboxde, przesyłającej zakupy na polski adres. Z usług tej firmy korzystałem bez kłopotów jak do tej pory. Opisałem to w osobnym artykule "Jak kupić czytnik Amazon Kindle w niemieckim oddziale Amazon?". Najtańsza opcja przesłania czytnika to wysyłka Czeską Pocztą w cenie 8,09 EUR. Warto pamiętać, że taka przesyłka ubezpieczona jest do wartości 35 EUR. Droższe opcje zawierają wyższe ubezpieczenie.