905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Jutro koniec promocji Kindle 7 w niemieckim Amazonie (amazon.de)

Wszystkim tym, którzy wahają się i zastanawiają nad zakupem pierwszego czytnika przypominam, że jutro kończy się promocja cenowa na Kindle 7. Cena podstawowego modelu czytnika z Amazonu została przed Świętami obniżona do 49 EUR (wersja z reklamami, tzw. Special Offers). Promocja zakończy się 24 grudnia 2014 r. o godz. 9:00.

 

Czytniki można zamawiać w amazon.de a przesyłać do Polski dzięki pośrednikowi mailboxde.com. Całą procedurę opisałem tutaj.

 

Ostatnie dni promocji na Kindle 7 (źródło; amazon.de)

 

 

Kindle 7 z reklamami kosztuje 49 EUR.

Kindle 7 bez reklam kosztuje 69 EUR.

 

Reklamy w czytnikach Kindle pojawiają się w postaci wygaszacza ekranu oraz wąskiego paska u dołu ekranu startowego. Nie pojawiają się w czasie czytania. Mogę potwierdzić, że reklamy łatwo można wyłączyć jeśli komuś przeszkadzają. W tym celu trzeba napisać (po niemiecku) prośbę na czacie lub list po angielsku do niemieckiego wsparcia. W moim przypadku na stronie https://www.amazon.de/gp/help/customer/contact-us wybrałem opcję "Write to us in English". W liście wyjaśniłem, że proszę o wyłączenie reklam, ponieważ mieszkam w Polsce i są one dla mnie bezużyteczne. Po chwili otrzymałem uprzejmą odpowiedź, że tym razem reklamy zostały wyłączone bez dodatkowej opłaty.

 

Strona kontaktu ze wsparciem amazon.de

 

Chociaż z drugiej strony, teraz, zamiast ładnych okładek reklamowanych książek pozostał mi tylko nudny kindelkowy wygaszacz... Ale zawsze można przecież poprosić o przywrócenie reklam :)

 

Potwierdzenie zdalnego usunięcia reklam.