905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kindle 11 - NAJTAŃSZY czytnik Kindle do Legimi i Empik Go

Obydwie polskie wypożyczalnie e-booków, działające na czytnikach, współpracują już z najnowszym modelem z rodziny Kindle. Kindle 11, bo o nim mowa, miał premierę w październiku tego roku. Moje pierwsze wrażenia na jego temat przedstawiłem we wpisie „Premiera: ŚWIAT CZYTNIKÓW pyta o Kindle 11, CYFRANEK odpowiada”. Jest obecnie najtańszym modelem z rodziny Kindle, ale jednocześnie to solidny podstawowy czytnik z ekranem o przekątnej sześciu cali. Może więc być dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z e-bookami.

 

Kindle 11

 

Jak działają wypożyczalnie?

Wypożyczalnie e-booków działają na zasadzie opłacanego miesięcznie dostępu abonamentowego. Książki wybieramy na swoją półkę w aplikacji mobilnej (Legimi, Empik Go) lub na stronie WWW (Legimi). Aby korzystać z nich na Kindle 11 konieczne jest pośrednictwo aplikacji zainstalowanej na komputerze. Odpowiada ona za aktualizację praw do otwierania wcześniej wypożyczonych e-booków jak i za dodawanie (przez kabel USB) nowych tytułów. Synchronizację musimy wykonać przynajmniej raz w miesiącu. Jeśli abonament jest aktywny – książki będą się otwierać. Po zakończeniu jego ważności książki pozostaną w pamięci czytnika, ale nie będą się otwierać aż do kolejnego przedłużenia subskrypcji. Tak jest zarówno w przypadku Legimi jak i Empik Go. Ilość miesięcznych wypożyczeń na czytniki Kindle jest ograniczona, zależnie od rodzaju abonamentu. Może to być 7 lub 10 (Legimi) albo 2-10 tytułów (Empik Go). Więcej na ten temat we wpisie „Legimi na Kindle – poradnik, jak korzystać” oraz „Premiera: Empik Go działa już także na czytnikach KINDLE”.

 

Kindle 11 i Legimi oraz Empik Go

Aplikacje obydwu wypożyczalni obsługują już Kindle 11. Sprawdziłem tylko wersję dla MS Windows (a konkretnie pod Windows 10). Mam nadzieję, że na MacOS jest podobnie. Wykrywają one poprawnie czytnik podłączony do komputera (przy pomocy kabla USB) i synchronizują e-booki z półki użytkownika. Przetestowałem działanie także z abonamentem bibliotecznym.

 

Aplikacja Empik Go poprawnie rozpoznaje Kindle 11 i pozwala przypisać go do konta w wypożyczalni

 

Oczywiście, podobnie jak na innych czytnikach Kindle, można mieć zastrzeżenia do wyglądu tekstu. Tekst w przypadku książek z wypożyczalni zwykle jest wyrównywany do lewego marginesu, a samych marginesów nie możemy zminimalizować.

 

Podobnie jak w innych modelach marki Kindle, tak i tutaj zapewne nie będzie justowania i dzielenia wyrazów (ekran po lewej) oraz okładek książek w czytnikowej biblioteczce (ekran po prawej)

 

Legimi i Empik Go przez 30 dni gratis

Jeśli ktoś chce przetestować działanie wypożyczalni, zachęcam do skorzystać z mojego polecenia. Dzięki temu można otrzymać bezpłatny dostęp na 30 dni (nieaktualne).

 

W przypadku Empik Go należy:

1. Wejść na stronę https://www.empik.com/gofree;

2. Wpisać Kod: EGOF46LAB;

3. Zalogować się do konta empik.com lub zarejestrować konto w serwisie empik.com;

4. Podpiąć kartę płatniczą w celu weryfikacji konta i wyrazić zgodę na cykliczne obciążanie karty opłatami za abonament (np. Go Mini) po upływie okresu darmowego - w okresie darmowym (30 dni) karta nie zostanie obciążona żadnymi opłatami;

5. Potwierdzić subskrypcję;

6. Zalogować się danymi z konta empik.com do aplikacji Empik Go.

 

Również abonamenty biblioteczne (współpracujące z czytnikami Kindle) mogą być używane z Kindle 11

 

W przypadku Legimi należy wejść na stronę wypożyczalni z tego odsyłacza i aktywować abonament. W okresie darmowym karta nie zostanie obciążona. Jeśli jednak nie chcemy płacić, trzeba zrezygnować przed upływem bezpłatnego okresu próbnego.

 

Kindle 11 – gdzie kupić?

Kindle 11 można na bieżąco kupić w polskim Amazonie. Dostępne są dwie wersje różniące się kolorem obudowy: czarny i niebieski. Kosztuje obecnie 509,99 PLN. W sklepie dostępne są także firmowe okładki w cenie 159,99 PLN. Obecnie jest dostępna czarna, niebieska, różowa i zielona.

 

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to