905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapowiedź: Amazon Prime Day odbędzie się w dniach 12-13 lipca

Znamy już datę Amazon Prime Day 2022. To zazwyczaj okazja do upolowania czytników i firmowych okładek na Kindle i innych markowych produktów w znacznie niższej cenie. Po raz pierwszy ta akcja będzie odbywać się także w Polsce. Oczywiście w sklepie amazon.pl.

 

Zapowiedź Amazon Prime Day (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

W poprzednich latach mogliśmy kupować z okazji Prime Day znacznie taniej w niemieckim Amazonie. W roku 2021 czytniki Kindle oferowane były taniej o 150-250 PLN. Na razie nie ogłoszono skali przecen w tym roku, ale można się spodziewać podobnych rabatów. Z powodu wprowadzenia opłaty za wysyłkę do Polski, zakupy w niemieckim Amazonie nie będą już tak opłacalne jak rok temu. Oby oferty w amazon.pl były równie ciekawe. W zeszłym roku zamiast Prime Day mieliśmy „Festiwal okazji, w ramach którego np. Kindle Paperwhite 4 oferowany był o 235 PLN taniej.

 

Jak sama nazwa wskazuje, Amazon Prime Day jest akcją promującą członkostwo w programie Amazon Prime. Polscy klienci mogą w jego ramach liczyć głównie na dostęp do usługi Prime Video, czyli abonamentowego dostępu do wypożyczalni filmów i seriali. Sporo filmów i seriali, dostępnych w ramach tej usługi, zbiera bardzo pozytywne opinie. Ze swojej strony mogę polecić m.in.: The Grand Tour, The Boys, 4 Blocks, Dobry omen, Upload, Downton Abbey, Wspaniała pani Maisel, Panchayat czy Kler. Choć trzeba też zauważyć, że pora część oferty Amazon Prime Video wciąż nie posiada polskich napisów czy polskojęzycznego lektora. Tu jest jeszcze sporo do nadrobienia. Obok tego firma oferuje także serwis dla graczy i regularne przeceny.

 

Wyprodukowany przez Amazon serial "The Boys" stał się swoistym fenomenem (źródło: youtube.com)

 

Koszt abonamentu w Polsce wciąż jest na bardzo niskim poziomie, choć ostatnio cena tej usługi została podniesiona w Stanach i Kanadzie. Roczna opłata wynosi obecnie u nas 49 PLN (4,10 PLN za miesiąc przy umowie na rok) lub 10,99 PLN miesięcznie (przy umowie na miesiąc). Zanim zaczniemy płacić, możemy skorzystać z 30 dni bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli nie będziemy zadowoleni, bez problemu można (przed upływem 30 dni) z płatnego członkostwa zrezygnować. Oficjalna strona programu Amazon Prime znajduje się tutaj. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie Amazon Prime Day 2022.

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon