905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kindle Paperwhite 4 TANIEJ o 235 PLN

W polskim Amazonie rusza właśnie „Festiwal okazji”. To przedwakacyjna akcja promocyjna, w ramach której zapowiedziano szereg atrakcyjnych obniżek cen. Najlepiej śledzić je na stronie „Festiwalu okazji” (szczególnie warto spojrzeć na dział „Top okazje” oraz „Błyskawiczne okazje”). Wśród przecenionych produktów znalazł się także Kindle Paperwhite 4, który jest teraz oferowany taniej o 235 PLN. To największa obniżka cen czytników Kindle od momentu uruchomienia polskiego oddziału - amazon.pl.

 

Kindle Paperwhite 4 teraz jest taniej aż o 235 PLN

 

Obniżone ceny obowiązują od 7 do 13 VI 2021 r. I tak:

- Kindle Paperwhite 4 (8 GB pamięci, wi-fi, czarna obudowa) kosztuje teraz 414,99 PLN (zamiast 649,99 PLN);

- Kindle Paperwhite 4 (32 GB pamięci, wi-fi, czarna obudowa) kosztuje teraz 554,99 PLN (zamiast 789,99 PLN).

 

Dziś zamówiony czytnik, powinien dotrzeć w ciągu kilka dni (np. do mnie na 8 VI), ponieważ Kindle są opisane teraz jako „Dostępne”. Jeśli ktoś jest zdecydowany, warto nie odkładać zakupu na dalsze dni, bo czytników może zabraknąć na bieżące dostawy. Tym bardziej, jeśli Kindle ma być towarzyszem wakacyjnych wyjazdów.

 

Festiwal okazji” trwa od 7 do 13 czerwca (źródło: amazon.pl)

 

Kindle Paperwhite 4 to najpopularniejszy model z rodziny Kindle. Jest wyposażony w sześciocalowy (15,2 cm) dotykowy ekran E-Ink Carta z wbudowanym oświetleniem. Nie ma regulacji temperaturowej barwy oświetlenia. Choć jego premiera odbyła się w 2018 roku, wciąż jest sprawnie działającym urządzeniem, którego oprogramowanie jest aktualizowane. Zachęcam do lektury recenzji tego modelu (wpis: „Kindle Paperwhite 4 (2018) – RECENZJA wodoodpornego modelu z rodziny KINDLE”).

 

Firmowe okładki

Czytnik, a szczególnie jego ekran, warto zabezpieczać. Amazon oferuje trzy firmowe okładki w cenie od 129,99 PLN do 229,99 PLN.

 

- wodoodporne etui dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), czarne w cenie 129,99 PLN;

- wodoodporne etui dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), niebieskie w cenie 129,99 PLN;

- skórzane etui dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), czarne w cenie 179,99 PLN;

- skórzane etui dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), stalowoniebieskie w cenie 179,99 PLN;

- skórzane etui dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), bordowe w cenie 179,99 PLN;

- etui skórzane Premium dla Amazon Kindle Paperwhite 4 (10. generacji, 2018), brązowe w cenie 229,99 PLN.

 

Podsumowanie

Według opublikowanych niedawno zapowiedzi, wkrótce ruszy także „Prime Day” - jedna z najważniejszych marketingowych akcji w kalendarzu Amazonu. W tym roku będzie to 21 i 22 czerwca, ale najprawdopodobniej nie obejmie amazon.pl. Zazwyczaj jest to dobry moment do okazyjnych zakupów, jednak trzeba wcześniej przystąpić do programu Prime. Najlepiej to zrobić, korzystając z odsyłacza jasno opisanego „Rozpoczynam dziś dziś mój 30-dniowy darmowy okres próbny” na dedykowanej programowi stronie amazon.de. W takim przypadku można przystąpić do programu i skorzystać ze specjalnych ofert w czasie „Prime Day”, nawet jeśli nie planujemy pozostać członkami Prime przez dłuższy czas. Nie poniesiemy żadnych kosztów w razie odstąpienia od członkostwa przed upływem trzydziestu dni. Ma to o tyle sens, że mieszkając w Polsce z większej części usług Prime zwyczajnie nie możemy korzystać (poza Amazon Prime Video). Zapewne dlatego polski Amazon zorganizował właśnie teraz wspomniany „Festiwal okazji”. Chyba niejako „na osłodę” dla polskich klientów, skoro nie mamy dostępu do usług z abonamentu Amazon Prime.

 

 

 

Trudno mi powiedzieć, czy ceny czytników Kindle w czasie „Prime Day” w amazon.de będą niższe niż teraz w polskim oddziale i czy warto czekać. Obniżka w polskim Amazonie jest całkiem konkretna – równowartość około 52 euro. W czasie ostatniego Prime Day, Kindle Paperwhite 4 był przeceniony w niemieckim Amazonie o 57 EUR. Moim zdaniem nie ma więc zbytnio na co czekać. Prawdopodobnie i tak po kilku dniach Kindelków zabraknie w magazynach, jak przez ostatni rok bywało przy tego typu promocyjnych ofertach.

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz w amazon.pl

Dla tych, którzy do tej pory nie robili zakupów w polskim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

- dane do logowania na konto w polskim Amazonie są takie same jak w innych oddziałach (w tym amazon.de);

- w sklepie można płacić polskimi kartami oraz np. BLIK-iem;

- Amazon często blokuje zakupy (i konta) po próbie opłacenia zamówienia wirtualną kartą Revolut. Jeśli korzystamy z tej karty, należy użyć fizycznej;

- sklep wysyła zakupy o wartości od 100 PLN na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wciąż można zamówić z Niemiec podstawowy model - Kindle 10 (z czarną i białą obudową), którego nie oferuje polski Amazon;

- zakupione w Amazonie czytniki i e-booki widzimy na koncie po zalogowaniu w amazon.com;

- w polskim Amazonie można zamawiać także do paczkomatów (więcej we wpisie: „W amazon.pl można zamawiać CZYTNIKI także do PACZKOMATÓW”);

- poza jednym modelem Kindle, polski Amazon oferuje (zwykle najtaniej) pełną gamę czytników PocketBook (więcej we wpisie: „Czytniki PocketBook trochę TANIEJ w Amazonie niż u konkurencji”);

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon