905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

W amazon.pl można zamawiać CZYTNIKI także do PACZKOMATÓW

W nowo otwartym amazon.pl zakupy w cenie od 100 PLN zostaną dostarczone na polski adres bez dodatkowych opłat. Ci, którzy nie lubią siedzieć w domu i czekać na kuriera, mogą od razu wskazać pobliski paczkomat. Znowu można je dodawać do książki adresowej (wcześniej ta opcja była dostępna przez chwilę i ją wyłączono). Przy zamówieniach z amazon.de do Polski nie było takiej możliwości. Co teraz mamy do dyspozycji?

 

Paczkomat InPost KRA42N

 

Co można zamawiać do punktów odbioru?

Jak wspomniałem, aby skorzystać z darmowej dostawy, trzeba w koszyku mieć zakupy za min. 100 PLN. Dotyczy to tylko przedmiotów wysyłanych bezpośrednio przez amazon.pl oraz sprzedawców zewnętrznych korzystających z centrów logistycznych Amazon. Niestety nie wszystko można zamówić do punktów odbioru. Amazon nie wyśle tam np. środków chemicznych, biżuterii czy zegarków. Do paczkomatów można zamówić paczki, których masa nie przekracza 25 kg a wymiary będą do 41 x 38 x 64 cm. Z kolei punkty odbioru DHL POP przyjmą paczki także do 25 kg, ale wymiary mogą być większe: 80 x 60 x 60 cm.

 

Wyczekiwanie na kuriera nie wszystkim odpowiada (źródło: kwejk.pl)

 

Ale co najważniejsze, do punktów odbioru zamówimy teraz także czytniki. I to zarówno Kindle, czy także tańsze niż u polskiej konkurencji PocketBooki (więcej we wpisie „Czytniki PocketBook trochę TANIEJ w Amazonie niż u konkurencji”).

 

Do paczkomatów można zamawiać czytniki, w tym oczywiście Kindle Paperwhite 4

 

Jeszcze kilka dni temu nie można było tego zrobić, ponieważ „w składzie przedmiotu znajdują się substancje, które są zakazane w punktach odbioru Amazon w wyszukiwanym regionie”. Widocznie ktoś się jednak w Amazonie ogarnął i paczkomaty stoją otworem i dla takich zamówień.

 

Jeszcze kilka dni temu próba zamówienia czytnika do paczkomatu kończyła się taką informacją (źródło: amazon.pl)

 

Gdzie można zamawiać?

Do dyspozycji mamy paczkomaty i paczkoPunkty InPost oraz punkty odbioru DHL POP. Ich lokalizację zobaczymy na mapie podczas wybierana adresu dostawy. Aby dodać nowy adres dostawy do książki adresowej, należy się najpierw zalogować na konto.

 

 

Paczkomat można dodać do książki adresowej (ekran na dole) w ustawieniach konta  (ekran na górze) wchodząc w menu „Konto i listy” (źródło: amazon.pl)

 

Następnie trzeba wejść w ustawienia konta („Moje konto”), wybrać opcję „Adresy” i „Dodaj adres”. Tu należy zwrócić uwagę na nierzucający się w oczy odsyłacz w informacji „Możesz również odebrać paczki w dogodnie zlokalizowanych punktach samoobsługowych. Aby dodać punkt odbioru lub paczkomat, kliknij tutaj”. Paczkomaty można wyszukiwać wg adresu czy kodu pocztowego.

 

Punkt odbioru do książki adresowej można dodać przez niezbyt rzucający się w oczy odsyłacz (źródło: amazon.pl)

 

Przy realizacji konkretnego zamówienia będziemy dodatkowo proszeni o podanie nazwiska odbiorcy, numeru telefonu komórkowego oraz adresu rozliczeniowego. Szczególnie numer telefonu jest ważny, bo na niego otrzymamy kod upoważniający do odbioru zamówienia z paczkomatu. Niestety, podczas dodawania paczkomatu do listy naszych adresów, nie można tego zrobić od razu.

 

Punkty odbioru (InkPost i DHL) można wyszukiwać wg adresu, kodu pocztowego lub znanych miejsc (źródło: amazon.pl)

 

Podsumowanie

Widać, że stopniowo dogrywane są szczegóły funkcjonowania sklepu amazon.pl. Kilka dni temu nie można było zamawiać czytników do paczkomatów, teraz zostało to poprawione. Może i inne oczywiste „niedopatrzenia” jak np. brak dostępności Kindle Oasis 3 także zostaną naprawione w niedalekiej przyszłości...

 

Mapa lokalizacji punktów odbioru zakupów z Amazonu. Zaletą (i poniekąd też wadą) jest ich zatrzęsienie na ulicach dużych miast (źródło: amazon.pl)

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon