905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aktualizacja: PocketBook Touch Lux 5 ORAZ Empik GoBook z nową wersją oprogramowania

Kilka dni temu PocketBook udostępnił aktualizację oprogramowania wewnętrznego dla modelu Touch Lux 5. Nie wnosi wiele nowego i bym o niej specjalnie nie pisał, gdyby nie jedna ważna sprawa. Otóż tą samą aktualizację otrzymał także czytnik Empik GoBook. GoBook to sprzętowy odpowiednik wspomnianego PocketBooka, ale firmowany przez księgarnię Empik. To jak sądzę istotna wiadomość zarówno dla posiadaczy tej specjalnej „empikowej” edycji czytnika jak i dla osób, które zastanawiają się nad zakupem tego konkretnego modelu. Dlaczego? Ano dlatego, że producent (PocketBook znaczy się) nie zaniedbuje także modelu tworzonego dla polskiej księgarni.

 

PocketBook Touch Lux 5 (po lewej) oraz Empik GoBook otrzymały jednocześnie aktualizację oprogramowania wewnętrznego

 

Bieżąca aktualizacja przynosi firmware w wersji 6.5.1433 i jest datowana na 29 XII 2021 r. Zarówno w przypadku Touch Lux 5 jak i GoBooka pobiera się to samo oprogramowanie. Według opisu, powinno ono głównie usprawnić pracę czytnika. Wspomniano szybsze włączanie, szybsze wyświetlanie spisu treści e-booka i wyszukiwanie książki w biblioteczce. W katalogu SendToPB dodano ikonę synchronizacji. Jeśli czekamy na przesłanie książki w usłudze Send-to-PocketBook, można przy jej pomocy wymusić synchronizację i pobranie e-booka. Taka ikonka jest także w górnym opuszczanym menu. Zmienił się także sposób korzystania z klawiatury ekranowej. Będzie się ona zachowywać bardziej „smartfonowo”, bo po przełączeniu na duże litery, od razu wróci do małych liter po wpisaniu jednego znaku.

 

 

 

Kilka zmian dotyczy użytkowania firmowej księgarni z e-bookami. W Polsce ona nie działa.

 

Podsumowanie

To ważne, że producent wspiera bez opóźnień obydwie zarówno własną jak i „empikową” wersję tego samego modelu. Użytkownicy GoBooka otrzymali tym samym pozytywny sygnał. I oby tak pozostało do ostatnich aktualizacji oprogramowania wydawanych dla Touch Lux 5.