905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aplikacja LEGIMI już WSPÓŁPRACUJE z Kindle Oasis 3

Czytnik Kindle Oasis 3 to najbardziej zaawansowany i jednocześnie najdroższy model wśród czytników Amazonu. Niemiecki oddział, obsługujący nasz rynek, niestety nie wysyła go do Polski. Z tychże przyczyn, zapewne dość długo musieliśmy czekać na włączenie go do grupy czytników, z którymi współpracuje aplikacja obsługująca wypożyczalnię Legimi.

 

 

Kindle Oasis 3 można już dodać do aplikacji Legimi

 

Kindle Oasis 3 trafił na rynek w lipcu roku 2019. Nowością jest w nim wbudowane oświetlenie z regulacją temperatury barwowej, za które odpowiada 25 LEDów. To pierwszy model Kindle, w którym użytkownik może regulować kolor oświetlenia. Bardzo dobry, większy niż standardowo ekran (o przekątnej 7 cali), metalowa obudowa, fizyczne przyciski miany stron oraz wodoodporność, dopełniają jego obrazu. Odzwierciedla to też jego cena. Najtańszą wersję Kindle Oasis 3 (z 8 GB pamięci) wyceniono na rynku niemieckim na niemal 230 EUR (ok. 980 PLN). Czytnik można jednak zamówić do Polski przez sprawdzonego pośrednika pocztowego lub do paczkomatu (tak jak ja kupiłem swój egzemplarz).

 

Kindle Oasis 3 wykryty przez aplikację Legimi

 

Mogę potwierdzić, że aplikacja obsługująca wypożyczalnię, współdziała teraz z Kindle Oasis 3. Ten model nie jest (póki co) wymieniony na stronie Legimi, wśród czytników zgodnych z usługą, ale u mnie testy przebiegły bez większych problemów. Kindle Oasis 3 jest rozpoznawany przez aplikację pracującą pod Windows 10. Udała mi się też pierwsza synchronizacja, choć jedna (z trzech) książek się akurat nie pobrała.

 

Jak działa usługa? Więcej o tym pisałem w tekście „Legimi na Kindle – poradnik, jak korzystać” oraz „Wypożyczalnia LEGIMI na Kindle pod Mac OS – PORADNIK”. Ale w skrócie... Po pierwsze trzeba mieć aktywny abonament. Zapisując się na stronie Legimi, można otrzymać bezpłatnie 14 testowych dni. Wchodząc z mojego odsyłacza, możecie liczyć na 30 dni.

 

 Wypożyczalnię Legimi można testować bezpłatnie do 30 dni

 

Następnie trzeba pobrać aplikację, która służy do synchronizacji półki w księgarni z zawartością czytnika. Co miesiąc może na czytnik Kindle trafić maksymalnie 7 lub 10 e-booków (w zależności od rodzaju abonamentu). Po miesiącu od uruchomienia usługi, książki nie dadzą się otworzyć, więc trzeba przedłużyć ważność usługi. Dlatego przynajmniej raz na miesiąc konieczna jest synchronizacja czytnika przy pomocy aplikacji.

 

 

 Wypożyczalnia Legimi pozwala na pobranie na czytnik Kindle do 7 lub 10 e-booków

 

Przy pierwszym połączeniu czytnika Kindle Oasis 3 do aplikacji Legimi, może pojawić się informacja, że zostały już wykorzystane możliwości zmiany urządzeń. Po tym komunikacie, czytnik nie będzie współdziałał z aplikacją Legimi. W takim przypadku należy skontaktować się ze wsparciem Legimi (najlepiej przez firmowy profil na FB) i podając nazwę konta w serwisie Legimi, poprosić o możliwość podłączenia nowego czytnika. Po kilku minutach (tak było w moim przypadku) aplikacja zaakceptuje Kindle Oasis 3 jako nowy czytnik, uprawniony do pobierania i synchronizacji książek.

 

Podsumowanie

Wszystkie trzy aktualne czytniki z rodziny Kindle współpracują z wypożyczalnią Legimi. Choć trzeba pamiętać, że wciąż są one trochę ograniczone w porównaniu np. do PocketBooków. Na czytniki Kindle nie są dostępne wszystkie pozycje oferowane w ramach abonamentu Legimi. Również edycja biblioteczna wypożyczalni nie współdziała z kindelkami. Podobnie, jak w poprzednich modelach czytników Kindle, tak w Oasisie 3 e-booki z Legimi pozbawione są justowania.