866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Tolino Vision 4 HD – nowe oprogramowanie wewnętrzne (firmware 1.9.2)

 

Ostatnia aktualizacja oprogramowania wewnętrznego czytników Tolino (wersja 1.9) związana była z wprowadzeniem na rynek modelu Tolino Vision 4 HD. Ten najbardziej zaawansowany członek rodziny, zastąpił na rynku Tolino Vision 3 HD. Został on między innymi wyposażony w innowacyjny system regulacji temperatury barwowej wbudowanego oświetlenia. To drugi (po Kobo Aura One) taki czytnik na rynku. Pisałem więcej na jego temat w tekście „Tolino Vision 4 HD – premiera 8 listopada”. Wraz z premierą nowego modelu, również starsze otrzymały najnowszą aktualizację (w tym nawet najstarszy Tolino Shine, o czym poinformował debros w komentarzu do mojej recenzji tego czytnika).

 

Nowy firmware, to m.in. ułatwiony dostęp do włączania trybu samolotowego

 

W wersji 1.9 zmieniono m.in. organizację menu, zwiększono możliwość skalowania wielkości tekstu, ułatwiono dostęp do przełączania w tryb samolotowy). Niektóre księgarnie przy tej okazji zmodyfikowały wersję mobilną sklepu wyświetlaną w czytnikach. Coś jednak poszło nie tak, ponieważ część użytkowników skarżyła się na szybki spadek poziomu naładowania baterii. Czytniki Tolino, choć pracują pod kontrolą Androida, znane są (obok urządzeń Sony Reader) z bardzo dobrego zarządzania energią.

 

Aktualizacja 1.9.2 ma usunąć problem z zarządzaniem energią

 

Teraz przyszedł więc czas na poprawki. Dziś ukazała się aktualizacja, która ma naprawiać wspomniany feler z wersji 1.9. W opisie firmware 1.9.2 podano, że właśnie poprawione zarządzanie energią jest w bieżącej wersji główną nowością. Aktualizacja powinna być do pobrania na wszystkich czytnikach podłączonych do internetu. Ale uwaga, tym razem dotyczy ona tylko modeli z ekranem 300 ppi: Tolino Vision 3 HD, Tolino Vision 4 HD oraz Tolino Shine 2 HD. Być może tylko w tych czytnikach występowały (po ostatniej aktualizacji) problemy z baterią. Można aktualizację także pobrać w postaci pliku ze strony mytolino.de i zainstalować samodzielnie.