905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Niemiecki Amazon po angielsku - już na stałe

Nie tak dawno niemiecki Amazon wprowadził możliwość przełączenia opisów w swoim sklepie z języka niemieckiego na angielski. Pisałem o tym, kiedy u mnie pojawiła się taka opcja. Od dziś można sobie to włączyć na stałe. Otrzymałem właśnie w tej sprawie "podpowiedź", której fragment załączam poniżej:

 

List od amazon.de o zmianie języka opisów na stronie sklepu (źródło: amazon.de)

 

Z listu wynika, że można już przełączyć na stałe język menu. W tym celu należy zalogować się ("Anmelden") na stronie sklepu. Dane do logowania (adres poczty elektronicznej i hasło) w niemieckim Amazonie są takie same jak do wszystkich innych oddziałów firmy w innych krajach. Na otwartej stronie trzeba wybrać i preferowany język i potwierdzić zmianę ustawień (żółtym przyciskiem "Anderungen speichern").

 

Drugi sposób to wejście do ustawień konta z głównej strony amazon.de.

 

 

Logowanie do amazon.de (źródło: amazon.de)

 

Po zalogowaniu, należy wejść do ustawień konta (dwa razy "Mein Konto") i odszukać ustawienia językowe "Spracheinstellungen ändern" w sekcji "Einstellungen". 

 

Zmiana ustawień domyślnie używanego języka w amazon.de (źródło: amazon.de)

 

Tu wybieramy język angielski ("English") i potwierdzamy nasz wybór żółtym przyciskiem "Anderungen speichern". I gotowe.

 

Zmiana preferencji powinna zostać też potwierdzona wiadomością, którą otrzymamy ze sklepu na adres poczty elektronicznej. Odtąd sklep będzie (o ile to możliwe) wyświetlał opisy po angielsku a nawet reklamy po polsku.

 

Przy okazji przypominam, że wciąż trwa promocja cenowa na czytnik Kindle Paperwhite 2, który można kupić za 90 EUR (10 EUR taniej) a dostawę do Polski zrealizować przez Mailboxde.

 

Kindle Paperwhite 2 (źródło: amazon.de)