905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Automagiczna wysyłka e-booków na czytniki PocketBook również w księgarni publio.pl

Miesiąc temu chwaliłem księgarnię woblink.com za uruchomienie (jako druga po ebookpoint.pl) usługi wysyłki książek na czytniki PocketBook. Kolejna miła informacja dla użytkowników PocketBooków przychodzi z księgarni Publio. W informacji udzielonej na początku roku autorowi bloga bezdruku.pl, Paulina Wasilewicz z Centrum Wsparcia Użytkownika napisała, że wysyłka powinna się pojawić w księgarni „jeszcze w tym kwartale”. I z niewielkim poślizgiem, ale i bez wielkich fanfar, usługa właśnie ruszyła z końcem kwietnia.

 

W Publio przy książkach na półce pojawiła się opcja "Wyślij do PocketBooka" (źródło: publio.pl)

 

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia zakupy i skraca drogę od księgarni do czytnika. Przetestowałem to przy okazji recenzowania czytnika PocketBook Basic Touch. Z funkcjonowania rozwiązania wdrożonego przez producenta czytników i (wtedy) zaproponowanej klientom przez czeskie księgarnie, byłem zadowolony. PocketBook uzyskał funkcjonalność, którą użytkownicy wcześniej chwalili sobie w czytnikach Kindle. Wraz z wdrożeniem w trzeciej polskiej księgarni, usługa nabiera większego znaczenia.

 

Mechanizm działania jest podobny do opisywanego już przeze mnie wysyłania w księgarniach czeskich, czy polskich. Wszystkie podmioty korzystają przecież z jednej usługi - Send-to-Pocketbook. Tak więc ci, którzy wcześniej korzystali z tej funkcji, wystarczy, że wpiszą adres czytnika w ustawieniach konta w księgarni publio.pl. Można to zrobić po zalogowaniu wchodząc w „Mój profil/Pobieranie” i przechodząc do sekcji „Konfiguracja wysyłki na Pocketbooka”.

 

Podpowiedź, jak uruchomić wysyłkę z Publio (źródło: publio.pl)

 

Księgarnia zadbała o kilka słów zwięzłego wyjaśnienia. Oto, co napisano na stronie ustawień:

Jak to działa

1. Na swoim czytniku PocketBook otwórz Menu i wejdź do "Ustawień" a następnie wybierz "Konto i synchronizacja".

2. Z listy dostępnych tam opcji wybierz "Send-to-PocketBook".

3. Zarejestruj się w usłudze, następnie otrzymasz maila z systemu PocketBooka, z linkiem do aktywacji usługi.

4. Po udanej aktywacji usługi uzyskasz adres Twojego czytnika w domenie @pbsync.com, który wpisz w polu "Twój adres email" w powyższym formularzu.

5. Pliki są wysyłane na czytnik z adresu pocketbook@publio.pl, przy pierwszej przesyłce pliku otrzymasz na własny adres mailowy wiadomość, w której należy dodać ten adres do listy zaufanych adresów.

6. Dodatkowo możesz wskazać czy i jakie formaty plików mają być automatycznie wysyłane na czytnik bezpośrednio po zakupie.”

 

To kolejny przyjazny gest w stronę użytkowników czytników innych niż Kindle, które to czytniki, jak wiemy, dominują na rynku. Kindleki, nawet najtańsze, to bardzo dobre urządzenia i cieszą się zasłużonym uznaniem użytkowników. Ale warto doceniać także klientów z mniej licznej grupy i za to kolejnej księgarni - Publio - należą się słowa pochwały.