905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kindle 7 można ponownie najtaniej kupić w niemieckim Amazonie

 

W niemieckich księgarniach trwa licytacja, kto przedstawi lepszą ofertę na czytniki z okazji Walentynek. Najpierw Weltbild zaproponował zestaw dwóch czytników Tolino Shine za 149 EUR, wkrótce potem podobna oferta pojawiła się w Thalii. Tam z kolei, dwa czytniki Tolino Vision 2 można nabyć za 222 EUR.

 

Kindle 7 (źródło: amazon.de)

 

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź niemieckiego oddziału Amazon. I oto podstawowy model Kindle znowu został przeceniony na 49 EUR (wersja z reklamami). Wersja bez reklam została wyceniona na 69 EUR (przecena z 79 EUR). Reklamy, które wyświetla czytnik nie są agresywne. Pojawiają się jako wygaszacz ekranu i jako pasek wyświetlany w dolnej części ekranu startowego. Można je dość łatwo usunąć. Samą procedurę opisałem przy okazji wyłączania reklam w moim czytniku.

 

Przy okazji promocja cenowa objęła też tablet firmowany przez Amazon - Fire HD 7. Jego najtańszą wersję z kolei wyceniono na 99 EUR (przecena z 119 EUR). Natomiast Kindle Paperwhite 2 (z oświetleniem) wciąż oferowany jest w „napromocyjnej” cenie 99 EUR.

 

Promocyjne ceny Kindle 7 i tabletu Amazon Fire HD 7 (źródło: amazon.de)

 

Kindle 7, oferowany w promocji, to podstawowy model czytników rodziny Kindle. Jest on prostym w obsłudze urządzeniem, posiada bardzo dobry ekran dotykowy (E-Ink z papieru elektronicznego) o przekątnej 6 cali (15 cm), łączność wi-fi. Czytnik waży 191 gramów, wyposażono go w 4 GB pamięci wewnętrznej.

 

Promocja trwa do 18 lutego 2015 r. (źródło: amazon.de)

 

Promocja obowiązuje do 18 lutego 2015 r. O tym, jak kupić czytnik Amazon Kindle 7 w Niemczech napisałem szczegółowo tutaj. Jest to obecnie najtańsza oferta z dostawą do Polski (przy pomocy firmy maiboxde.com przesyłającej zakupy do Polski). Obecnie najtańsza przesyłka Kindle 7 (0,45 kg) to 5,24 EUR nieubezpieczoną przesyłką Czeskiej Poczty (plus 2 EUR za pośrednictwo). Przesyłka przy pomocy niemieckiej poczty to 6,66 EUR (przesyłka ubezpieczona + 2 EUR za pośrednictwo).

Zapraszam do lektury poradnika na temat zakupu czytnika w amazon.de.