905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zmiany w wypożyczani Empik Go – nowe abonamenty i wydawnictwa

Polskie wypożyczalnie e-booków i audiobooków cieszą się zainteresowaniem czytelników. Tak przynajmniej można się spodziewać po ilości wpisów na grupach. Zarówno Legimi jak i Empik Go wciąż rozwijają swoją ofertę. Ostatnio sporo wydarzyło się w Empiku, warto się tym zmianom przyglądnąć.

 

Nowe plany abonamentowe wypożyczalni Empik Go (źródło: empik.com)

 

Oferta Empik Go jest wciąż mniej obszerna w porównaniu z głównym konkurentem - Legimi. Wynika to m.in. z faktu, że w obydwu wypożyczalniach są tytuły, których nie ma konkurencja. W Empik Go znajdziemy na przykład na wyłączność większość e-booków, które wydaje W.A.B., Wilga oraz Buchmann. Niestety do wypożyczalni nie trafiają wszystkie na bieżąco publikowane w tych wydawnictwach książki.

 

W ostatnich miesiącach w Empik Go pojawiły się dwa kolejne wydawnictwa, których nie znajdziemy w Legimi – Grupy Wydawniczej Znak i Pottermore Publishing. To o tyle ciekawa informacja, że do tej pory Znak unikał udostępniania swoich tytułów w ramach wypożyczalni. Można teraz wypożyczać wybrane tytuły z oferty wydawnictw: Znak, Znak Literanova, Znak Emotikon, Znak Horyzont i Otwarte. Udostępnienie tytułów z Pottermore Publishing daje dostęp do serii Harry Potter. To także wyjątek, bo e-booków J.K. Rowling w ogóle nie można kupić w polskich księgarniach.

 

Nowością w Empik Go są wybrane tytuły Wydawnictwa Znak (ekran po prawej) i Pottermore Publishing (ekran po lewej)

 

Ostatnią nowością jest zmiana abonamentów. Ostanie taryfy zostały zmodyfikowane w październiku zeszłego roku (wpis „Wypożyczalnia Empik Go zmienia CENNIK”). Zredukowano wtedy abonamenty do dwóch – Go Mini (dwa tytuły miesięcznie na dwóch urządzeniach plus ew. Kindle) i Go Plus (osiem tytułów miesięcznie na dwóch urządzeniach plus ew. Kindle). Obecnie powraca abonament bez ograniczeń ilościowych wypożyczanych tytułów (Go Max), który wyceniono na 49,99 PLN. Ilość urządzeń pozostaje bez zmian – dwa plus ew. Kindle. W ramach tańszego (Go Standard za 24,99 PLN) można wypożyczyć trzy tytuły miesięcznie. Tu także można korzystać na dwóch urządzeniach plus ew. Kindle. Natomiast najtańszy (Go Single za 14,99 PLN) będzie działać tylko na jednym urządzeniu i można wypożyczyć jeden tytuł na miesiąc. We wszystkich abonamentach musimy mieć zainstalowaną przynajmniej jedną kopię aplikacji mobilnej Empik Go, bo tylko przy jej pomocy można dodawać tytuły do wypożyczenia. Poza wersją oprogramowania na Android OS (np. Onyx Boox Palma) oraz iOS, teraz dodawać tytuły można także w nowszych wersjach aplikacji działających na czytnikach PocketBook (np. PocketBook Verse) i Empik GoBook 2.0. Poza miesięcznym abonamentem, można teraz wykupić usługę na dłuższy okres – 90, 180 i 360 dni.

 

Ja tradycyjnie do korzystania z wypożyczalni e-booków polecam czytniki PocketBook (i Empik GoBook), ponieważ są najlepiej do niej przystosowane. Wypożyczone książki wyświetlane są przez czytnikową aplikację PBReader, w której działają słowniki, podział wyrazów, podkreślenia oraz można korzystać z własnej czcionki.

 

[Aktualizacja 24 V 2024 r.]

Jeszcze jedna słaba wiadomość na temat nowości w Empik Go. Z końcem maja 2024 r. zniknie z oferty wypożyczalni oferta Wydawnictwa Muza. W tym znakomite kryminały Ryszarda Ćwirleja.

 

Oferta Wydawnictwa Muza (ekran po lewej) z końcem maja znika z Empik Go (ekran po prawej) (źródło: fb.com)

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to