905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

PocketBook także OFERUJE 20% zniżki na czytniki (w RFN)

Niedawno opisałem, jak można skorzystać z rabatu 20% przy zakupie nowego czytnika Kindle (więcej we wpisie: „Sprawdzam: Czytnik Kindle ZAWSZE 20% taniej? Jak działa Amazon trade-in...”). Program Amazon Trade-In działa w niemieckim Amazonie, ale sprawdziłem, że funkcjonuje także w Polsce. Dziś (16 VI 2023 roku) podobną inicjatywę ogłosił niemiecki oddział firmy PocketBook.

 

W niemieckim oddziale PocketBook można uzyskać rabat 20% na zakup nowego czytnika (źródło: pocketbook.de)

 

Na stronie pocketbook.de okazała się informacja o uruchomieniu programu odsyłania starych czytników do firmy i uzyskania w ten sposób rabatu 20% na zakup nowego urządzenia marki PocketBook. W odróżnieniu od akcji prowadzonej przez Amazon (gdzie przyjmowane są tylko czytniki Kindle), do PocketBooka można odsyłać czytniki wszystkich marek. PocketBook. Z kolei PocketBook nie przyznaje gratyfikacji finansowej za zwrot starego sprzętu, jak czyni to Amazon. Na stronie programu brak informacji, ile czytników można w ten sposób odesłać.

 

Jak można wziąć udział w akcji? Należy zarejestrować wysyłkę starego sprzętu i skorzystać bezpłatnie z wysyłki DHL-em. W ciągu tygodnia powinniśmy otrzymać indywidualny kod uprawniający do rabatu 20% przy zakupie nowego czytnika w firmowym sklepie pocketbook.de. To wszystko.

 

Niestety, nie wiem, czy z programu można skorzystać w Polsce. Niektóre inicjatywy firmy dostępne są tylko na lokalnych rynkach, jak choćby firmowa księgarnia (więcej we wpisie „PocketBook uruchamia KSIĘGARNIĘ na rynku NIEMIECKIM”). Sama strona polskiego serwisu FixIt (zajmującego się akcją od strony technicznej) daje możliwość wygenerowania zlecenia po polsku. Jako przyczynę uruchomienia procedury można podać „Utylizacja starego sprzętu”, a jako zawartość paczki należy wskazać „Dowolny starszy czytnik E-book”. Jednak nie wiem, czy sklep firmowy niemieckiego oddziału PocketBooka realizuje wysyłkę zamówień do Polski. Na ten temat miałem sprzeczne doniesienia od moich czytelników. Oficjalnie sklep potwierdza, że do Polski zakupy są dostarczane i to bez dodatkowych kosztów. Na stronie WWW można znaleźć informację na ten temat (tłumaczenie deepl.com):
"Wysyłka naszych produktów, takich jak e-czytniki i akcesoria, jest bezpłatna na terenie UE. Ceny podane na stronach produktów zawierają ustawowy podatek VAT i inne składniki ceny.

Dostarczamy do następujących krajów europejskich: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja."

 

Informacja na temat wysyłki do Polski ze sklepu pocketbook.de (źródło: pocketbook.de)

 

Nie wiem, nic na temat ewentualnego uruchomienia takiej akcji w Polsce. Czytniki marki PocketBook sprzedaje u nas m.in. oficjalny dystrybutor przez swój sklep.

 

Podsumowanie

Rabat 20% na nowy czytnik to może nie jest interes życia, ale jednak całkiem wyraźna obniżka oficjalnej ceny. Tudzież ukłon w stronę klientów szukających nowego urządzenia. To także zachęta do odsyłania elektrośmieci, ponieważ daje szansę na recykling i realną zamianę zepsutego czytnika na nowe urządzenie. Mam nadzieję, że PocketBook będzie w stanie konkurować pod tym względem z amerykańskim gigantem handlu internetowego. Oby także inni producenci poszli tym tropem.

 

[Aktualizacja 27 VI 2023 r.]

Przedstawiciel firmy PocketBook potwierdził, że klienci z Polski mogą także skorzystać z opisywanej akcji. Warunki są takie same jak dla klientów z Niemiec.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to