905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

E Ink oficjalnie ogłasza nową generację kolorowych ekranów: E Ink Kaleido Plus

E Ink to dominujący na świecie dostawca ekranów z papieru elektronicznego. Korzystają z nich wszyscy liczący się producenci czytników książek. Firma przedwczoraj oficjalnie ogłosiła premierę nowego rodzaju ekranu – E Ink Kaleido Plus. W informacji prasowej pada także inna nazwa tego produktu - E Ink New Kaleido, która była używana już wcześniej podczas niedawnej premiery czytnika PocketBook InkPad Color. Ale wygląda na to, że oficjalną nazwą nowej generacji kolorowych ekranów będzie jednak E Ink Kaleido Plus.

 

PocketBook InkPad Color - pierwszy czytnik z ekranem E Ink Kaleido Plus (źródło: pocketbook.pl)

 

Pierwszą generację kolorowych ekranów serii E Ink Kaleido o przekątnej sześciu cali wprowadzono w zeszłym roku. Zastosowano je w czytniku PocketBook Color, który jest dostępny na naszym rynku od sierpnia 2020 r. Nowe ekrany E Ink Kaleido Plus o przekątnej 7,8 cala, dostępne są na razie w dwóch urządzeniach: czytniku PocketBook InkPad Color oraz tablecie Onyx Boox Nova 3 Color. O ile podstawowe parametry pozostały bez zmian (300 ppi dla tekstu i 100 ppi dla kolorów), to poprawie uległo nasycenie i odwzorowanie barw. Z informacji prasowej wynika, że polepszenie jakości kolorów osiągnięto m.in. poprzez zmniejszenie odstępu pomiędzy warstwami składającymi się na ekran - kolorową i czarno-białą. Ta pierwsza (nadległa) jest teraz cieńsza.

 

Tablet Onyx Boox Nova 3 Color ma się wkrótce pojawić na rynku (źródło: boox.com)

 

Czytnik PocketBook InkPad Color można już kupić w polskich sklepach. Najtaniej (1 395,42 PLN) oferuje go w tym momencie amazon.pl (podobnie jak inne modele PocketBooków). Onyx Boox Nova 3 Color powinien być dostępny pod koniec marca w cenie 1 899 PLN.