905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aktualizacja: czytniki Kobo z oprogramowaniem w wersji 4.25.15875

W listopadzie ukazała się kolejna aktualizacja dla niemal wszystkich modeli czytników Rakuten Kobo. Firma kontynuuje znakomitą tradycję dbania o użytkowników nawet bardzo startych modeli tej marki. „Tradycyjnie” niejako został znowu pominięty jedynie czytnik Kobo Mini.

 

Najnowszy firmware dla czytników Rakuten Kobo nosi numer 4.25.15875

 

Tym razem zmiany nie są wielkie. Według opisu, dodano ikonkę notatek w menu plików Kepub. Znajduje się ona w prawym dolnym rogu ekranu (gdy wywołamy menu formatowania w otwartej książce) i daje szybki dostęp do podkreśleń i notatek użytkownika. Mam jednak wrażenie, że to już było wcześniej. Przypomnę tu przy okazji, że notatki z czytników Kobo można dość prosto wyeksportować do komputera (wpis „Notatki w czytniku Kobo – jak wyeksportować?”). Dodany został słownik chiński, niestety firma wciąż ignoruje nasz rynek i polskiego słownika brak. Opcję wyszukiwania uzupełniono teraz o możliwość wyczyszczenia historii szukanych fraz. Po instalacji nowej wersji firmware'u, mój czytnik (Kobo Forma w tym przypadku) działa sprawnie, szybko i precyzyjnie.

 

Jeśli czytnik sam się nie zaktualizuje i chcemy to zrobić samodzielnie, można skorzystać z plików instalacyjnych. Odpowiednie dla danego modelu pakiety (ok. 116 MB) można pobierać np. ze strony https://pgaskin.net/KoboStuff/kobofirmware.html. Sposób przeprowadzenia aktualizacji opisałem w poradniku „Kobo – jak zaktualizować oprogramowanie (firmware)?”.