904 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Nowa funkcja w LEGIMI a „WŁADCA PIERŚCIENI”

Do użytkowników księgarni Legimi trafiła właśnie informacja o dodaniu nowej funkcji w katalogu. Teraz można śledzić nowości poszczególnych autorów, które trafią do oferty. Dotyczy to także wydawnictw.

 

Informacja rozsyłana przez Legimi

 

Aby dodać autora do ulubionych, wystarczy na stronie WWW księgarni zaznaczyć gwiazdkę przy jego nazwisku. Gdy najedziemy na nią kursorem mysz, pokaże się informacja „Obserwuj”, ale też odsyłacz „Zobacz wszystkie obserwowane”. Ten drugi odsyła do listy autorów, którą już mamy na koncie. Na razie nic nie wiadomo o wprowadzeniu tej funkcji do aplikacji mobilnej. Informacja o nowej funkcjonalności na na blogu Legimi nosi datę 26 IX, a aplikacja była ostatnio aktualizowana 20 IX. Przy okazji warto zaznaczyć, że aplikacja mobilna nie jest już w wersji beta (o czym pisałem w czerwcu, gdy udostępniono ją do testów). Być może w nowszej wersji zostanie dodana wspomniana opcja. Nie wiadomo także, czy powiadomienia będą dotyczyć oferty całej księgarni, czy tylko abonamentu. Na razie wygląda na to, że raczej całej oferty. 

 

Dodawanie autora do obserwowanych w Legimi

 

A co łączy nową funkcjonalność z „Władcą Pierścieni”? Otóż przez chwilę miałem wrażenie, że obserwowanie e-bookowych nowości autorów zależy od tego, czy oni żyją czy nie. Ale w świecie elektronicznych wydań obowiązują jednak inne prawa. Uświadomiła mi to trylogia „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, która właśnie powróciła do oferty księgarskiej oraz do katalogu wypożyczalni Legimi. Przez (bodaj) dwa lata publikacja w postaci e-booka była nieobecna w oficjalnej dystrybucji. A od paru dni znowu jest dostępna. Warto więc w Legimi zaznaczyć sobie nie tylko tych, którzy mogą napisać i wydać coś nowego. Ale i tych, którzy nas po prostu interesują i ich publikacje mogą pojawić się (lub wrócić) w formie elektronicznej.

 

Władca Pierścieni” jest znowu dostępny w e-booku (źródło: ebookpoint.pl)

  

Władca Pierścieni” jest dostępny w ramach abonamentu Legimi. Jeśli chcesz skorzystać (jako nowy użytkownik) z dłuższego bezpłatnego okresu próbnego, przetestuj wejście z tego odsyłacza (https://www.legimi.pl/kod/X3PV4/). Gdy będę miał miał aktywny abonament, otrzymasz bezpłatny dostęp na trzydzieści dni (zamiast czternastu). A sam e-book (cała trylogia) jest obecnie do kupienia najtaniej w księgarni Ebookpoint (za 59,21 PLN).

 

[Aktualizacja 2 X 2019 r.]

Pierwsza pula październikowych nowości przyniosła mi powiadomienie o dodanej książce jednej z moich ulubionych autorek. Informacja z Legimi wygląda tak jak na zrzucie ekranu poniżej.