905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kolejna ZMIANA nazwy czytników PocketBook we FRANCJI

Czytniki PocketBook we Francji po raz kolejny zmieniają nazwę, pod jaką są tam sprzedawane. W 2015 roku, w wyniku pozwu sądowego, firma zrezygnowała ze słowa „Pocket”. Zaczęła wtedy oferować we Francji swoje produkty pod nazwą „Reader” (ta nazwa także zniknęła z rynku) oraz do tej pory jako TEA. TEA jest jednocześnie nazwą najważniejszego dystrybutora PocketBooków we Francji. To skrót od The Ebook Alternative.

 

 

Czytniki PocketBook teraz będą sprzedawane we Francji pod marką Vivlio (źródło: www.cdiscount.com)

 

Marka TEA znana jest na księgarskim rynku z promowania w Europie nowego rodzaju zabezpieczenia DRM. Ma ono ułatwić życie księgarzom, bibliotekarzom i (podobno) także klientom. Oferowany przez TEA system LCP DRM jest właśnie powszechnie wprowadzany przez niemieckie biblioteki wypożyczanjące e-booki. Ten rodzaj zabezpieczeń został już także wprowadzony do czytników Tolino (obok poprzedniego Adobe DRM), a francuskie PocketBooki mają go już od dawna.

 

Dość niespodziewanie, TEA zrezygnowała właśnie z własnej marki na francuskim rynku i wprowadza do sprzedaży czytniki PocketBook sygnowane nazwą Vivlio. Jako pierwszy pojawił się odpowiednik PocketBooka Touch Lux 4. Jest on o tyle ciekawy, że sprzedawany jest tam w wersji kolorystycznej, określanej przez producenta jako Ruby Red. Były już wcześniej takie wersje innych modeli czytników PocketBook. Być może więc i w Polsce zobaczymy nową edycję czytnika PocketBook Touch Lux 4 Ruby Red. Na razie oferowany jest tylko we Francji (wraz z okładką i pakietem e-booków) za 130 EUR.

 

Vivlio Touch Lux 4 w wersji Ruby Red (źródło: www.cdiscount.com)

 

 

Natomiast Touch HD 3 występuje nad Loarą jako Vivlio Touch HD Plus i oferowany jest za 150 EUR. Ten model, podobnie jak w Polsce, jest wersji czarno-miedzianej i czarno-szarej. Z kolei PocketBook InkPad 3 jest w wersji czarnej jako Vivlio InkPad 3.

 

PocketBook Touch HD 3 jako Vivlio Touch HD Plus (źródło: www.lesnumeriques.com)