905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kindle 10 już OBSŁUGUJE wypożyczalnię LEGIMI

Czytnik Kindle 10, to podstawowy model rodziny urządzeń z Amazonu. Jego premiera miała miejsce w kwietniu tego roku. Nowością jest w nim wbudowane oświetlenie, które całkiem sprawnie zapewniają 4 LEDy umieszczone pod dolną częścią ramki ekranu. Tym samym nawet najtańszy model z bieżącej oferty może być używany również w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Przy obecnej cenie (w ofercie promocyjnej ok. 310 PLN) jest to jeden z najtańszych wartych uwagi czytników, do tego z obsługą wypożyczalni Legimi.

 

Kindle 10 jest rozpoznawany przez aplikację Legimi

 

Chwilę po premierze sprawdzałem, czy aplikacja Legimi obsługuje nowy czytnik, ale niestety nie udało mi się zsynchronizować mojej biblioteczki z Kindle 10. Teraz mogę potwierdzić, że aplikacja obsługująca wypożyczalnię, współdziała z najnowszym kindelkiem. Ten model nie jest wymieniony wśród czytników zgodnych z usługą, ale u mnie testy przebiegają bez większych problemów. Kindle 10 jest rozpoznawany przez aplikację pracującą pod Windows 10, synchronizacja i wgrywanie nowych książek odbywają się bez zakłóceń.

 

Usunięcie e-booka z półki w Legimi nie wpływa (nawet po synchronizacji) na zawartość pamięci czytnika Kindle

 

Ekipa Legimi wciąż jeszcze ma nad czym pracować. Otrzymywałem ostatnio pytania, czy można usuwać z czytnika i z półki wybrane tytuły. Otóż na razie nie, pomimo wprowadzenia wirtualnego kosza. Jest więc możliwość usuwania książek z półki w księgarni, ale wciąż synchronizowane z czytnikiem są wszystkie wypożyczone kiedykolwiek e-booki. Próbowałem usunąć z mojej półki wybrane tytuły i w czytniku i w aplikacji mobilnej oraz na stronie WWW księgarni. Żaden ze sposobów nie zadziałał. Usunięte książki pojawiają się w „koszu” aplikacji mobilnej czy strony WWW, ale wciąż na nowo wgrywane są do pamięci czytnika. Poza tym funkcjonalność aplikacji pozostaje bez zmian. Podczas testów miałem problem z jednym tytułem, który nie pojawiał się do wyboru w aplikacji obsługującej Kindle, mimo dodania go na moją półkę. Pomogło wylogowanie z aplikacji. Po ponownym zalogowaniu miałem już do tego e-booka dostęp.

 

 

W nowej wersji aplikacji mobilnej i na stronie WWW pojawił się kosz, do którego można usuwać książki z półki. Ale i tak przy synchronizacji wracają one na czytnik Kindle

 

Abonament Legimi można przetestować za darmo (dla nowych klientów). Subskrypcja z mojego polecenia może pozwolić na 30 dni bezpłatnej usługi (o ile mam w danym momencie aktywny dostęp).

   

Jeśli mam aktywny dostęp, z mojego polecenia można otrzymać 30 dni bezpłatnego dostępu

 

Podsumowanie

Kindle 10 to teraz najtańszy sensowny czytnik obsługujący wypożyczalnię Legimi. Bezpośredni konkurent cenowy – PocketBook Touch Lux 4 – jest obecie u nas ok. 140 złotych droższy. Jednak np. za PocketBookiem mogą przemawiać inne atuty. To choćby ekran o wyższej rozdzielczości, obecność fizycznych przycisków zmiany stron, gniazdo kart pamięci, większa pamięć wewnętrzna oraz obsługa także bibliotecznej wersji Legimi. Warto też pamiętać, że na PocketBooku nie ma ograniczenia wypożyczeń - do 10 e-booków miesięcznie. Na czytniki Kindle wciąż nie są dostępne wszystkie pozycje, obecne w ramach abonamentu Legimi.

 

 

Kindle 10 to obecnie najtańszy sensowny czytnik obsługujący wypożyczalnię Legimi 

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon