905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Kindle Oasis 2 oraz Kindle Paperwhite 4 tańszy o 20 EUR z reklamami – MOŻNA teraz zamówić DO POLSKI

 

W niemieckim Amazonie pojawiła się możliwość zakupu prosto do Polski czytników z reklamami. Do tej pory, takie modele nie były dostępne dla klientów z naszego kraju, a są o tyle ciekawe, że tańsze o 20 EUR od "zwykłych". Obecnie, nawet po podaniu polskiego adresu dostawy, naliczana jest polska stawka VATu i można sfinalizować zamówienie wersji z reklamami. Do tej pory Amazon usuwał nam reklamy bez dodatkowych opłat, ciekawe, czy się to teraz zmieni.

 

Teraz można zamawiać bezpośrednio do Polski także czytniki Kindle Oasis 2 (źródło: amazon.de)

 

Aktualnie można w ten sposób zamówić trzy modele, które do tej pory nie były dostępne. Dwie wersje Kindle Paperwhite 4 (więcej o nim we wpisie "Kindle Paperwhite 4 – PREMIERA nowego KINDLE 7 listopada") oraz Kindle Oasis 2 ze złotą obudową (więcej o nim we wpisie "KINDLE OASIS 2 – recenzja największego czytnika z rodziny Kindle").

 

Nowa (dla nas) oferta Kindle Paperwhite 4 i Kindle Oasis 2

Kindle Paperwhite 4

(8 GB, czarny, wi-fi, z reklamami, bezpośrednia wysyłka do Polski)

124,02 EUR (ok. 535 PLN)

Kindle Paperwhite 4

(32 GB, czarny, wi-fi, z reklamami, bezpośrednia wysyłka do Polski)

155,03 EUR (ok. 670 PLN)

Kindle Oasis 2

(32 GB, złoty, wi-fi, bezpośrednia wysyłka do Polski)

268,73 EUR (ok. 1 120 PLN)

 

A może tańsze, używane?

Poszukujący okazji cenowych mogą zwrócić uwagę także na używane czytniki z Amazonu na gwarancji. Sklep oferuje sprzęt w dobrym stanie (często bez śladów używania). Warto rozważyć ten zakup. Obecnie także można znaleźć ofertę tego typu czytników:

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, używany, czarny w dobrym stanie, może być dostarczony w zastępczym opakowaniu) cena 87,83 EUR (ok. 380 PLN).

 

Dziś zamówiony Kindle Paperwhite 3, może być dostarczony między 12 a 15 marca (źródło: amazon.de)

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

 

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wciąż wysyłane są nie wszystkie czytniki Kindle (np. szary Oasis 2). Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”. Można też wybrać dostawę do punktu odbioru osobistego na terenie RFN (wygodna opcja jeśli ktoś mieszka blisko granicy);

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

Odsyłacze do czytników, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon.