877 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Podstawowy Tolino PAGE i używany Kindle OASIS 2 w dobrej CENIE

Dziś ciekawe są okazje cenowe dla osób poszukujących czytników z dwóch przeciwnych biegunów. Z jednej strony są to najtańsze, podstawowe czytniki marki Tolino – z drugiej najdroższy model Kindle. Ale po kolei.

 

Wersja złota Kindle Oasis 2 ma 32 GB pamięci wewnętrznej (źródło: amazon.com)

 

Kindle Oasis 2 wciąż nie można zamówić bezpośrednio do Polski. Jeśli jednak ktoś nie chce skorzystać z pocztowego pośrednika, a nie przeszkadza mu czytnik używany – właśnie pojawiła się okazja. Czytniki używane oferowane w ramach Amazon Warehouse, bardzo często są w znakomitym stanie, bez śladów użytkowania. Ale nie jest tak zawsze. Więc ważne, że w razie czego, można sprzęt odesłać. Oferowane aktualnie czytniki opisane są jako „w bardzo dobrym stanie” co zazwyczaj się faktycznie sprawdza i oznacza sprzęt bez widocznych śladów używania. Używany sprzęt, oferowany przez Amazon, objęty jest roczną gwarancją.

 

Uzywany Kindle Oasis 2 (złoty, 32 GB) wyceniono na 228,42 EUR (źródło: amazon.de)

 

Dziś złotą wersję Kindle Oasis 2 (32 GB) można nabyć z Amazon Warehouse za 228,42 EUR (ok. 990 PLN). Dostępna jest bezpłatna dostawa do Polski (odpada ew. opłata dla pośrednika pocztowego). W magazynie jest kilka sztuk. Nowe egzemplarze tej wersji oferowane są na rynku niemieckim w cenie ponad 30 EUR wyższej. Dla zainteresowanych szczegółami, odsyłam do mojej recenzji Kindle Oasis 2 - „KINDLE OASIS 2 – recenzja największego czytnika z rodziny Kindle”.

 

Dziś zamówiony Kindle Oasis 2, możemy mieć w Polsce przed końcem przyszłego tygodnia (źródło: amazon.de)

 

Wśród czytników używanych, znajdziemy także bardzo fajny, podstawowy model PocketBooka z wbudowanym oświetleniem – PocketBook Basic Lux - w cenie 70,68 EUR (ok. 305 PLN). Zainteresowanych odsyłam do mojej recenzji tego czytnika. Przy okazji przypomnę, że wciąż dostępne są nowe egzemplarze Kindle Paperwhite 3 w cenie 113,69 EUR (ok. 495 PLN).

 

Tolino Page dziś taniej w ramach kalendarza adwentowego księgarni Weltbild (źródło: weltbild.de)

 

Niemiecka księgarnia Weltbild ma dziś, w ramach promocyjnej oferty, czytniki Tolino Page za 49 EUR (ok. 215 PLN). Poza promocjami, ten model oferowany jest zazwyczaj za 69 EUR. To całkiem solidny, podstawowy czytnik, choć z ekranem o niskiej rozdzielczości, którego cena odpowiada jakości. Możliwości jednak ma całkiem spore, zdecydowanie wykraczające poza podstawowe. Zainteresowanych, a niezdecydowanych, odsyłam do mojej recenzji: „Tolino Page – recenzja podstawowego modelu z rodziny Tolino”. W każdym razie to niezła okazja nabycia podstawowego czytnika przy bardzo ograniczonym budżecie.

 

Do ceny czytnika z niemieckiej księgarni, trzeba doliczyć 10 EUR za przesyłkę (źródło: weltbild.de)

 

Księgarnia Weltbild wysyła zakupy do Polski a czytniki Tolino objęte są normalną gwarancją sklepu. Do ceny czytnika trzeba doliczyć 10 EUR za przesyłkę.

 

Odsyłacze do Amazonu są częścią programu afiliacyjnego sklepu.