905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

BIAŁA wersja Kindle Paperwhite 3 znowu DOSTĘPNA

Przy okazji cenowych promocji najnowszych czytników Kindle, zniknął z oferty Amazonu starszy model. Teraz pojawiła się okazja dla osób, które potrzebują czytnik kupić teraz (np. na Mikołaja), wolą czytnik w białej obudowie lub nie są zadowolone z jakości wyświetlacza w Kindle Paperwhite 4. Nowe egzemplarze modelu Kindle Paperwhite 3 można teraz kupić za 113,69 EUR (ok. 490 PLN).

 

Kindle Paperwhite 3 w wersji z białą obudową znowu jest dostępny (źródło: amazon.de)

 

Piszę o wyświetlaczu w Kindle Paperwhite 4, ponieważ ja na przykład zauważyłem różnicę w porównaniu z Kindle Voyage. Na korzyść tego drugiego. Czytałem też wypowiedzi posiadaczy najnowszego kindelka, którzy narzekali, że u nich tekst na ekranie nie jest całkiem czarny. Najwyraźniej nie wszystkie egzemplarze zostały (dobrze) sprawdzone w fabryce przed wysłaniem na rynek. Jeśli więc poszukujecie „sprawdzonego” modelu, a do tego w białej obudowie – jest okazja.

 

Bieżąca oferta Kindle Paperwhite 3

 

Kindle Paperwhite 3 (wi-fi, bez reklam, biały)

144,70 EUR

cena 113,69 EUR (ok. 490 PLN)

Kindle Paperwhite 3 (3G+wi-fi, bez reklam, biały)

206,70 EUR

cena 175,71 EUR (ok. 760 PLN)

 

 Podana przeze mnie cena uwzględnia już polską stawkę VAT. Przesyłka do Polski jest bezpłatna. Ostateczna kwota, którą zapłacimy w złotówkach, zależy od kursu euro i przelicznika w naszym banku.

 

Czytniki są dostępne „od ręki” (źródło: amazon.de)

 

Czytniki Kindle Paperwhite 3 są nowe i dostępne „od ręki”. Można je zamawiać na bieżąco (w wersji z białą obudową), a dostawa na polski adres może być zrealizowana już w sobotę. Natomiast Kindle Paperwhite 4 w wersji podstawowej (8 GB) został wyprzedany w czasie ostatniej akcji promocyjnej i będzie dostępny dopiero 7 XII (data ta jest cały czas zmieniana).

 

 

Okładki -30%

Przy okazji można się skusić na firmową (lub niefirmową) okładkę na czytnik. Sklep oferuje obecnie rabat 30% na wiele akcesoriów. Przy wyborze trzeba pamiętać, że okładki wciskane z Kindle Paperwhite 1, 2 lub 3 nie będą pasowały na najnowszy model - Kindle Paperwhite 4. W takim przypadku powinno być w opisie np. "nicht geeignet für Modelle der 10. Generation (2018)". Okładki bardziej uniwersalne (np. na gumki) pasujące do jednego z modeli, nadadzą się także do pozostałych.

 

 

Obecnie obowiązuje rabat 30% na akcesoria (źródło: amazon.de)

 

 

Poradnik dla tych, co pierwszy raz

Niska cena starszych czytników Kindle, zasłużenie cieszących się dobrą opinią, to dobra okazja, aby zacząć cyfrowe czytanie. Dla tych, którzy do tej pory rzadko robili zakupy w niemieckim oddziale Amazonu, przygotowałem krótki poradnik:

 

- sklep wysyła zakupy o wartości od 39 EUR na polski adres bez dodatkowych opłat za wysyłkę;

- do Polski wysyłane są czytniki Kindle bez reklam (opisane jako „Ohne Spezialangebote”). Czytniki z reklamami, Kindle Oasis 2 oraz niektóre inne produkty (np. głośniki Amazon Echo) nie mogą być zamówione na polski adres. Można je jednak samodzielnie kupić i przesłać przez pocztowego pośrednika, co opisałem w poradniku „Jak kupić Kindle Oasis 2 z dostawą do Polski”;

- dane do logowania w amerykańskim Amazonie czy europejskich oddziałach (w tym amazon.de) są takie same;

- ceny podane w sklepie mają uwzględnioną niemiecką stawkę VATu. Po podaniu polskiego adresu dostawy, cena zostanie przeliczona wg polskiej (wyższej) stawki. Dlatego wartość zakupów w koszyku będzie inna niż na sklepowej stronie danego produktu;

- w Amazonie można płacić polskimi kartami płatniczymi. Do zakupów w amazon.de najlepiej użyć karty rozliczanej w EUR. Można także korzystać z najzwyklejszej karty złotówkowej. Również wtedy (zazwyczaj) lepiej wybrać płatność w EUR i pozwolić, aby to bank dokonał przewalutowania. Można także płacić przez polskiego pośrednika – przelewy24. W takim przypadku od razu dokonujemy płatności w PLN;

- polecenie zapłaty (oferowane wśród form płatności) zazwyczaj nie działa z polskimi bankami;

- przeliczenie cen czytników podaję orientacyjnie, ostatecznie to od kursu euro i opłat w naszym banku zależy sposób przeliczenia na złotówki;

- obciążenie karty płatniczej następuje po wysłaniu paczki z zamówieniem. Przy pierwszym zakupie w Amazonie, karta płatnicza może być chwilowo obciążona kwotą 1 EUR (która zostanie zwrócona po kilku dniach). W przypadku płatności przez przelewy24, kwota w złotówkach pobierana jest od razu.

 

Odsyłacze do czytników, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon.