cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox.
Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...Legimi zachęca do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości w bardzo ciekawy sposób. Legimi należą się brawa za pomysłowość i trafność pomysłu. Otóż udostępniono nieodpłatnie szesnaście współczesnych polskich powieści popularnych autorów. Jedną z nich (tylko jedną niestety) można pobrać na swoje konto i czytać (lub słuchać) w firmowej aplikacji oraz czytać na wybranych czytnikach.
Legimi w oryginalny sposób zachęca do świętowania odzyskania niepodległości (źródło: https://www.legimi.pl/niepodlegla/)
Oto lista pozycji, z których można wybierać:
Wojciech Chmielarz „Żmijowisko”;
Zygmunt Miłoszewski „Jak zawsze”;
Jakub Żulczyk „Ślepnąc od świateł”;
Magdalena Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”;
Katarzyna Berenika Miszczuk „Szeptucha”;
Katarzyna Bonda „Pochłaniacz”;
Szczepan Twardoch „Król”;
Anna Kańtoch „Łaska”;
Remigiusz Mróz „Wotum nieufności”;
Olga Tokarczuk „Bieguni”;
Wioletta Grzegorzewska „Guguły”;
Sylwia Chutnik „Cwaniary”;
Marek Bieńczyk „Kontener”;
Andrzej Stasiuk „Jadąc do Babadag”;
Dorota Masłowska „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”;
Łukasz Orbitowski „Widma”.
Książkę wybieramy na oficjalnej stronie akcji (źródło: https://www.legimi.pl/niepodlegla/)
Książki można pobierać (z oficjalnej strony akcji) na swoją półkę przypisaną do konta Legimi do końca tego roku, a wybrana pozycja powinna pozostać do dyspozycji użytkownika także i po tym terminie. Nie trzeba mieć aktywnego abonamentu, wystarczy konto w księgarni. Pobraną książkę można czytać również off-line w firmowej aplikacji na tablecie czy smartfonie. Da się także na czytnikach PocketBook z zainstalowaną aplikacją Legimi. Prawdopodobnie też na inkBookach czy Onyksach, ale tego nie sprawdziłem. Z akcji wyłączone są czytniki Kindle.
"Król" Szczepana Twardocha pobrany w ramach akcji, wyświetlony przy pomocy Brygady 1918
Przy tej okazji aplikacja Legimi została także wzbogacona o historyczną czcionkę Brygada 1918. Pliki w formacie *.otf można sobie także zainstalować w czytniku. Krój jest dość cienki jak na ekran E-Ink, ale przy 300 ppi powinien się dobrze spisywać. Czcionkę można pobrać ze strony niepodlegla.gov.pl.
Jeśli mam aktywny dostęp, z mojego polecenia można otrzymać 30 dni bezpłatnego dostępu przy zakładaniu konta