884 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Niewielka aktualizacja oprogramowania wewnętrznego (firmware) dla czytników Kindle

 

Dziś ukazała się kolejna aktualizacja oprogramowania nowszych czytników Kindle. W zależności od modelu, firmware ma wersję 5.9.5.1 lub 5.9.5.2 (tylko Kindle Oasis 2). Po raz kolejny więc doszło do zróżnicowania wersji oprogramowania dla najnowszego modelu i wcześniejszych. Trudno mi powiedzieć, czy poza numerem są jakieś inne widoczne różnice. Producent nie wskazuje żadnych nowości wprowadzonych wraz z bieżącą aktualizacją. Opis zmian jest taki sam, jak w przypadku wersji 5.9.5 sprzed dwóch tygodni. Prawdopodobnie bieżące oprogramowanie to głównie poprawki zauważonych błędów.

 

Opis zmian w firmware 5.9.5.1

  

 

Jak zaktualizować firmware w Kindle?

Oprogramowanie wewnętrzne czytnika powinno się zaktualizować automagicznie, jeśli urządzenie jest podłączone do internetu. Czasami trwa to dość długo, zanim pojawi się na urządzeniach używanych w Polsce. Można więc wybrać opcję samodzielnej aktualizacji przy użyciu pliku pobranego z Amazonu. Odpowiednie aktualizacje dostępne są w poniżej podanych lokalizacjach. Trzeba je pobrać z odsyłacza opisanego jako "Software-Update 5.9.5.1 herunterladen" lub "Software-Update 5.9.5.2 herunterladen":

Kindle 7 (Touch 2014) - plik można pobrać z tej strony;

Kindle 8 (8. Generation) - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Paperwhite 2 (6. Generation) - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Paperwhite 3 (7. Generation) - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Voyage - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Oasis - plik można pobrać z tej strony;

Kindle Oasis 2 (9. Generation)- plik można pobrać z tej strony.

 

Procedurę samodzielnego wykonania aktualizacji już podawałem, ale powtórzę dla zainteresowanych...

Czytnik z naładowaną do pełna baterią należy podłączyć do komputera przez kabel USB. Kindle powinien być widoczny jako zewnętrzny dysk. Pobrany wcześniej plik aktualizacyjny umieszczamy w katalogu głównym czytnika i wysuwamy go bezpiecznie, następnie odłączamy kabel.

Pozostaje otwarcie z głównego ekranu menu w prawym górnym rogu ekranu i wybranie opcji Settings. Tam należy ponownie wejść do menu i wskazać „Update Your Kindle”. Po kilku minutach instalowania, czytnik uruchomi się z nowym oprogramowaniem.