905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

21. Targi Książki w Krakowie – co warto wiedzieć o obecności e-booków

 

Jutro rozpoczynają się 21. Targi Książki w Krakowie. Jak co roku, zachęcam do uczestnictwa osobistego w Targach lub śledzenia moich relacji. Będę się starał informować o atrakcjach i wydarzeniach związanych z książkami elektronicznymi. Zapraszam na moje profile:

cyfranek.booklikes.com;

www.facebook.com/cyfranekblog;

www.instagram.com/cyfranek;

twitter.com/Cyfranek.

 

21. Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 26-29 X 2017 r.

 

Póki co, zebrałem potencjalnie ciekawe (pod kątem książek elektronicznych) wieści na temat chyba najważniejszej imprezy branży „książkowej” w naszym kraju w roku 2017.

 

Hale przy ul. Galicyjskiej 9, zapełnią się książkami między 26 a 29 października. Zwiedzający mogą wejść na Targi 26 X między 10:00 a 17:00, w piątek i sobotę (27 i 28 X) w godzinach 10:00-19:00, a w ostatnim dniu, w niedzielę (29 X) od 10:00 do 17:00.

 

Wstęp na Targi jest płatny. Bilety jednorazowe kosztują 8 PLN (normalny) i 6 PLN (ulgowy). Można też zdecydować się na czterodniowy karnet (za 21 PLN). Sprzedaż biletów przez internet obsługuje ekobilet.pl. Bezpłatnie wchodzą dzieci do lat 7, emeryci i renciści. Można liczyć na zniżkę 50% dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej. Poza kasami przy ul. Galicyjskiej, bilety są dostępne również w punktach Info Kraków na ul. Św. Jana 2 i na Placu Wszystkich Św. 2 (Pawilon Wyspiańskiego).

 

Na Targi lepiej nie korkować się autem (źródło: fb.com)

 

Dojazd na Targi bywał bardzo utrudniony w poprzednich latach. Sugeruję (podobnie jak organizatorzy) aby przyjechać na rowerze lub transportem miejskim (autobusy: 174, 178 na przystanek M1 Nowohucka; tramwaje: 1, 12, 14, 22; przystanek Rondo 308. Dywizjonu). W razie przyjazdu samochodem, warto rozważyć zaparkowanie przy pobliskim Centrum Handlowym M1. W czasie Targów kursować będzie bezpłatny bus pomiędzy parkingiem pod CH M1 (Aleja Pokoju 67, przy stacji Paliw SHELL), a halami EXPO Kraków.

 

Aplikacja targowa

Organizatorzy zrezygnowali w tym roku z własnej aplikacji. Targi obsługuje aplikacja Meeting App, która bynajmniej nie jest lepsza od poprzedniej. Po jej zainstalowaniu, należy odszukać informację o Targach. Co jakiś czas aktualizowane są informacje na temat Targów. Wtedy należy poczekać kilka minut, aż pobrana zostanie nowa baza danych. Wprowadzona ostatnio funkcja interaktywnego planu wywala mi (androidową) aplikację na telefonie.

 

 

W aplikacji mobilnej znajdziemy m.in program spotkań targowych

 

 

Wydarzenia targowe (w tym spotkania z autorami) można dodawać do ulubionych

 

E-booki na 21. Targach Książki w Krakowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, i tym razem e-booki nie wydają się być ważkim tematem. Ale na szczęście jest kilka wyjątków.

 

Oto stoiska, które (mam nadzieję) będzie warto odwiedzić w pierwszej kolejności:

 

 

Stoisko

Wystawca

Akcja

D59

71media, Wrocław

Prezentacja i sprzedaż czytników PocketBook

C73, A68

Biblioteka Kraków, Kraków

informacje o wypożyczalni Legimi w bibliotece (tak było w zeszłym roku)

D58

Grupa Helion, Gliwice

na razie brak informacji (w zeszłym roku e-book za zgodę na przesyłanie newslettera)

C72

Gandalf.com.pl, Łódź

zapowiedziana loteria, prawdopodobnie bony na zakupy (w tym e-booków)

C33

Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków

informacje o programie czytaj KRK

D59

PocketBook, Lugano, Szwajcaria

konkursy, z nagrodami w postaci dziewięciu czytników PocketBook (wspólnie z Publio);

prezentacja i sprzedaż (wspólnie z 71media) czytników PocketBook;

A10

Publio.pl, Warszawa

„Książka za książkę” - kod na darmowy e-book, a dodatkowo od piątku do niedzieli do wygrania dziewięć czytników PocketBook (wspólnie z PocketBook)

D4

Woblink.com, Kraków

na razie brak informacji (w zeszłym roku kawa za zgodę na przesyłanie newslettera)

D16

Wydawnictwo Literackie, Kraków

na razie brak informacji (w zeszłym roku rabat na e-booki)

 

 

PocketBook

Szczególnie warto odwiedzić stoisko D59. Obecność czytników marki PocketBook (tradycyjnie już) broni honoru producentów czytników. Na stoisku PocketBooka będzie obecny również oficjalny polski dystrybutor tych czytników. Jak zwykle, będzie więc można poradzić się w sprawie korzystania z czytników, samodzielnie zapoznać się z ich działaniem oraz ew. dokonać zakupu. Na stoisku ma się pojawić PocketBook Basic Lux, wprowadzony niedawno na rynek PocketBook Touch Lux 3 Gold oraz nowa wersja wodoodpornego modelu Aqua 2. Szczególnie zwracam uwagę na recenzowanego przeze mnie ostatnio PocketBooka Touch HD Ruby Red, który obecnie jest najlepszym czytnikiem do korzystania z wypożyczalni Legimi. Premiera usługi na nowym sprzęcie, będzie miała miejsce pod koniec października.

 

Publio, PocketBook i PR Context są fundatorami tegorocznych "czytnikowych"  i "e-bookowych" nagród (źródło: publio.pl)

 

Firma jest też współorganizatorem (razem z Publio) konkursów, w których można będzie wygrać, w sumie, aż dziewięć czytników. Chętni na wygrane powinni też śledzić oficjalny profil na FB.

 

Publio.pl

Przez cały czas Targów trwać będzie akcja „Książka za książkę”. Współorganizatorzy to „Gazeta Wyborcza”, Targi w Krakowie, Publio.pl i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Za używaną książkę (a najlepiej pięć) na stoisku akcji w sali Praga B będzie można otrzymać bon upoważniający do zniżki na zakupy na stoiskach targowych. Za każde 5 oddanych książek Publio.pl umożliwi dodatkowo uczestnikowi akcji pobranie za darmo e-booka, ze specjalnie przygotowanej puli tytułów.

 

"Książka za książkę" to wsparcie dla bibliotek i szansa na wygraną w konkursie

 

Wspomniane już konkursy, współorganizowane z PocketBookiem oraz PR Context, to okazja do wygrania czytników i bonów na zakupy w księgarni Publio. W puli nagród znalazły się modele PocketBook Basic Lux i PocketBook Aqua 2. Zabawy będzie co niemiara. Już same nazwy brzmią ciekawie: „Krzyżówka z Publio”, „Podchody”, „Dziwne tytuły”, „MEMORY”, „Puzzle”. Trzeba będzie pogimnastykować głowę, więc zdecydowanie warto odwiedzić stoisko księgarni A10.

Cały czas będą też trwały wirtualne targi w samej księgarni.

 

Woblink

Księgarnia Woblink będzie na targach promować akcję Czytaj PL. Ma także pojawić się specjalny kod promocyjny. Warto więc zaglądnąć również na stoisko D4.

 

Oficjalna strona Targów: www.ksiazka.krakow.pl