875 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Nolim w rękach studia projektowego – śliczne aranżacje z czytnikiem

Tegoroczna nowość, czytnik Nolim, sprzedawany jest we francuskich i hiszpańskich sklepach sieci Carrefour. Nie brzmi to specjalnie dizajnersko, prawda? Ale firma Bookeen, która Nolima dostarcza, wyszła w tym przypadku poza schemat. Zleciła wykonanie opakowania i obudowy paryskiej pracowni 5.5 designstudio. Efekt może się podobać lub nie, ale Nolim wyróżnia się wyglądem nie tylko spośród chińskich klonów, ale i też spośród czytników firmowanych przez potentatów branży. Niewiele jest czytników, które wykraczają poza czarno-szary, ewentualnie biały schemat kolorystyczny. Mi to specjalnie nie przeszkadza, ale są osoby które mają na ten temat zgoła odmienne zdanie.

 

Opakowanie czytnika Nolim przypomina książkę w twardej oprawie (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

Oto co mi się ostatnio przytrafiło... Dostałem od koleżanki pytanie, czy jej przyjaciółka może kupić bez obaw nową (złotą) wersję PocketBooka Touch Lux 3. W zasadzie nie interesowały jej żadne parametry urządzenia czy inne techniczne duperele. Chciała mieć sprawnie działający czytnik książek. Premiera PocketBooka w nowych barwach uświadomiła jej, że może mieć czytnik taki, jaki jej się (także) podoba. Co prawda potwierdziłem, że może kupić go bez obaw, ale coś mi się wydaje, że nawet gdybym zgłaszał jakieś obiekcje... to i tak by kupiła właśnie ten. Jak się okazuje, wyróżniająca się obudowa może być ważnym, czy wręcz najważniejszym atutem przy wyborze sprzętu do czytania.

 

Paleta barw zintegrowanych okładek Nilima robi wrażenie (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

Dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że wpadły mi w oko ujmujące zdjęcia francuskiego czytnika. Aranżacje wykonało to samo studio projektowe, które odpowiada za wygląd Nolima. Dość więc gadania, sami się przekonajcie, jak im wyszło!

 

Nolim nierozważny i romantyczny (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

Nolim przełączony w tryb fantastyczno-naukowy (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

Nolim jako stopklatka filmu noir (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

 

Awanturniczy Nolim dotrze na krańce świata i jeszcze dalej (źródło: www.5-5designstudio.com)

 

 

Nolim jako źródło romantycznej przygody i mapa z drogą wiodącą do ukrytych skarbów (źródło: www.5-5designstudio.com)