875 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Złoty PocketBook Touch Lux 3 Gold na dziesięciolecie firmy

Na rynku zadebiutowała nowa (kolorystycznie) wersja PocketBooka Touch Lux 3. To prawdopodobnie dopiero pierwsza z nowości firmy, jakie zapowiedziane zostały na koniec tego roku przez Evgeniya Zaitseva. I nie ostatnia. Pisałem o nich dwa miesiące temu (wpis: „PocketBook zapowiada nowe modele czytników jesienią 2017 roku”). Od dziś można zamawiać PocketBook Touch Lux 3 Gold... z matowozłotą obudową. Czytniki są dostępne w polskich sklepach w cenie 479 PLN. Natomiast wcześniejsze wersje można kupić o trzydzieści złotych taniej.

 

PocketBook Touch Lux 3 Gold (źródło: materiały prasowe PocketBook)

 

Model PocketBook Touch Lux 3 Gold ma uświetnić dziesięciolecie działalności firmy. Jedyna różnica z obecnymi już na rynku modelami Touch Lux 3, to właśnie kolor obudowy, no i może jeszcze okolicznościowy wygaszacz ekranu, no i w sumie także wspomniana wcześniej cena. Ale to już naprawdę wszystkie różnice... Pod względem parametrów nowy czytnik nie różni się od swoich poprzedników. Posiada sześciocalowy, dotykowy ekran E-Ink Carta o rozdzielczości 1024x758 pikseli (212 ppi). Ten model, podobnie jak nowsze wersje serii obecne na rynku, posiada 8 GB pamięci i jest lżejszy (180g).