866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Aldi rozszerza ofertę książek elektronicznych na Austrię

 

W październiku zeszłego roku niemiecka sieć Aldi rozpoczęła sprzedaż książek elektronicznych na rynku niemieckim. Powołano w tym celu księgarnię internetową Aldi life eBooks. Teraz przyszedł czas na rynek austriacki w postaci sklepu „Hofer life”, który ma ofertę podobną do niemieckiego pierwowzoru. Od dziś w ofercie sieci handlowej znajduje się tablet Medion E6912, wyposażony m.in. w aplikację do czytania książek oraz odtwarzania strumieniowego muzyki (Napster). Do oferty dołączono też bon 10 EUR na zakupy e-booków w firmowej księgarni. Sprzęt będzie oferowany za niecałe 100 EUR, czyli o 30 EUR taniej, niż pierwotna cena w RFN. Więcej szczegółów na jego temat podałem przy okazji premiery usługi (wpis: „Aldi life eBooks - niemiecka sieć sklepów wchodzi na rynek e-booków”).

 

Hofer Life - austriacka wersja księgarni sieci Aldi (źródło: https://www.hoferlife.at)

 

Aldi (w Austrii występujący jako Hofer) to mocna marka na rynku niemieckim. Można się spodziewać, że firma będzie się starała wykorzystać przywiązanie klientów, wychodząc poza tradycyjną ofertę. Być może efekty działania księgarni w RFN są na tyle zachęcające, że firma zdecydowała się przejść na kolejny rynek. Szkoda, że wciąż z tym samym tabletem, a nie ciekawym czytnikiem...

 

Tablet Medion od dziś w promocyjnej ofercie na terenie Austrii (źródło: https://www.hofer.at)