905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

cdp.pl wyłącza wirtualne półki - pobierz e-booki

 

Otrzymałem właśnie ze sklepu cdp.pl list z informacją, że należy pobrać wszystkie e-booki, gry, kody czy faktury, które są zgromadzone na wirtualnej półce przypisanej do konta. Po 30 kwietnia 2017 roku użytkownicy sklepu stracą dostęp do tych treści. Warto więc jak najszybciej zalogować się na swoje konto w cdp.pl i wykonać kopię zakupów. Zawsze warto wykonywać kopie zapasowe na własny użytek, a to jest moment, kiedy należy to zrobić. Bez względu na to, jak pewne są wirtualne chmury. Jak wykonać na przykład kopię księgozbioru w calibre, pisałem w tekście "Calibre - jak to jest zrobione? Kopia zapasowa katalogu e-booków i ustawień programu".

 

List z cdp.pl informujący o likwidacji wirtualnych półek

 

W rozmowie telefonicznej z infolinią, otrzymałem potwierdzenie tej informacji. Nie udało mi się jednak uzyskać wyjaśnień na temat tego, jak będzie np. wyglądał zakup e-booków po wspomnianej dacie 30 IV. Konsultant, z którym rozmawiałem, stwierdził że sklep będzie nadal funkcjonował. Czyżby nam się szykowała jakaś fuzja na rynku?

 

[Aktualizacja]

Rzeczywiście, została zapowiedziana fuzja sklepów cdp.pl oraz merlin.pl. Świat czytników wskazuje na źródło tej informacji.

 

[Aktualizacja]

Użytkownicy cdp.pl otrzymali kolejny list, tym razem z informacją, że wirtualna półka będzie dostępna również po przejęciu sklepu przez merlin.pl. Nie oznacza to jednak, że wszystkie produkty pozostaną na półce po zmianie właściciela sklepu, ponieważ to cdp. pl był operatorem licencji.

 

Korekta informacji z cdp.pl na temat wirtualnej półki