866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Indyjski Amazon świętuje

Amazon ogłosił, że w dwa i pół roku po uruchomieniu indyjskiego oddziału, stał się największym sklepem internetowym w Indiach. Główną stronę amazon.in otwiera poniższy list:

 

List do klientów (źródło: amazon.in)

 

W liście przypomniano, że indyjski sklep internetowy funkcjonuje dwa i pół roku i m.in. rozwija usługę Marketplace (platforma sprzedażowa). W tym czasie przegonił dotychczasowych liderów indyjskiego e-handlu: flipkart.com, jabong.com i snapdeal.com. W październiku tego roku po raz pierwszy Amazon miał więcej odwiedzin unikalnych użytkowników niż sklepy konkurentów.

 

Przekłada się to zapewne na konkretne efekty finansowe. Dwa dni temu pisałem, że na przykład Flipkart porzucił handel książkami elektronicznymi i odsprzedał swój dział e-booków firmie Rakuten Kobo. 

 

Z okazji prowadzenia w rankingu odwiedzin - 200 INR dla klientów (źródło: amazon.in)

 

No i przy tej okazji amazon.in rozdaje swoim klientom kupony o wartości 200 rupii (równowartość ok. 12 PLN) przy dzisiaj dokonywanych zakupach (powyżej 500 INR). Jeśli planowaliście robić zakupy w indyjskim Amazonie, to może warto skorzystać  z okazji właśnie dziś :)