866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Czy to koniec sprzedaży Kindle Paperwhite 2?

Kindle Paperwhite 2 zniknął z paska sklepu Kindle w niemieckim Amazonie. A był na nim wyświetlany jeszcze wczoraj po południu. Już myślałem, że całkiem został wycofany, ale można go jeszcze znaleźć poprzez wyszukiwarkę lub wchodząc bezpośrednio na stronę produktu. Da się też jeszcze go zamówić (do Polski wysyłka przez pośrednika). Ale usunięcie Paperwhite 2 z zestawu czytników wyświetlanych jako "Kindle Store" wygląda trochę jak przygotowanie do zamknięcia kolejnego tom "Sagi rodziny Paperwhite'ów". Model ten w zasadzie został zastąpiony już w lecie tego roku przez Kindle Paperwhite 3. Następca wyposażony jest w ekran o wyższej rozdzielczości (300 ppi), dzięki któremu płynniej i szybciej odbywa się zmiana stron. Obydwa czytniki recenzowałem i porównywałem w kilka tygodni po premierze Kindle Paperwhite 3. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu, Kindle Paperwhite 2 zniknął z oferty amazon.com i oddziałów zagranicznych. Jednak wciąż był dostępny w niemieckim sklepie firmy. I na głównej stronie działu z czytnikami także. Aż do dzisiaj... 

 

Od dziś Kindle Paperwhite 2 nieobecny w głównym menu sklepu (źródło: amazon.de)

 

Można się spodziewać już dawno, że czytnik zostanie wycofany, ale i tak mi trochę szkoda... Pozostanie Kindle Paperwhite 3 wysyłany bezpośrednio do Polski i zapewne niedługo przynajmniej nie będzie rozterki, którego Paperwhite'a wybrać.... Kto chce mieć najtańszego Paperwhite'a (99,99 EUR plus koszt przesyłki do Polski), czas się zdecydować.