866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Kindle Classic znowu dostępny w niemieckim Amazonie (wyprzedany)

Wszyscy spodziewali się nowego Kindle Voyage 2, a tu w niemieckim Amazonie zupełnie inna "niespodziewana niespodzianka". Powrót do przyszłości... Robert Drózd, autor bloga Świat Czytników donosi właśnie o dostępności modelu Kindle 5 Classic. Choć zastrzega, że może to być pomyłka sklepu. Oby nie! Bo taka wiadomość może być przyjemną niespodzianką dla miłośników tego modelu.

 

Kindle Classic znowu dostępny w niemieckim Amazonie (źródło: amazon.de)

 

 

Kindle Classic zyskał sobie dużą popularność dzięki bardzo umiarkowanej cenie, małej wadze i dużej prostocie użytkowania. A głównie dzięki temu, że nie ma dotykowego ekranu ale za to ma fizyczne klawisze, w tym do zmiany stron. To bardzo wygodne rozwiązanie i sam znam kilka osób, które uważają, że czytnik bezwzględnie takie przyciski powinien posiadać. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest to model, który już nie będzie aktualizowany. Nie otrzyma takich funkcji jak nowsze wersje Kindle. Oczywiście można na nim czytać książki po polsku jak też korzystać z bezprzewodowej wysyłki dokumentów na czytnik.

 

 

Kindle 5 dostępny od 2 XII (źródło: amazon.de)

 

Kindle Classic można zamawiać z niemieckiego Amazonu z dostawą realizowaną od 2 XII 2015 r. i to wyłącznie na niemiecki adres. Zamawiającym przyda się więc mój poradnik, o tym jak kupować w amazon.de z wysyłką przez pośrednika - Mailboxde. A więc należy doliczyć koszt przesyłki do Polski (od 8,09 EUR). Ten czytnik  w cenie 49 EUR to całkiem dobra okazja, bo jest wciąż bardzo dobrym produktem, z ekranem, którego mogłyby pozazdrościć niektóre produkty np. zalegające półki naszych sklepów. Liczba egzemplarzy jak i czas sprzedaży na pewno są ograniczone.

 

[Aktualizacja 26 XI 2015 r.]

Już w kilkanaście godzin po ogłoszeniu powyższej wiadomości na naszych blogach, czytnik został wyprzedany. Ale może jeszcze kiedyś...