866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

Pierwsza recenzja czytnika Reader Book 2 z PocketBooka już jest

W kilka dni po premierze czytników Reader Book 1 i Reader Book 2 w Rosji, ukazała się pierwsza recenzja. Można ją znaleźć w serwisie the-ebook.org, który także jako pierwszy donosił o tej nowości z PoketBooka. Autor przy okazji gorąco dziękuje pracownikom firmy PocketBook, (jak rozumiem) za przekazanie urządzenia do testów i pomoc.

 

Pudełko Readera, czytnika na rynek rosyjski, zawiera napisy nie tylko po rosyjsku, ale nie ma po polsku (źródło: www.the-ebook.org)

 

Spora część recenzji poświęcona jest rozważaniom o sensie wprowadzania na rynek tańszych urządzeń pod nową marką oraz charakterystyce rozwoju firmy PocketBook. Autor dochodzi do wniosku, że jest miejsce dla takich produktów jak Reader Book 2. Uważa na przykład, że skoro Rosjanie generalnie nie kupują e-booków w księgarniach, to nie jest im potrzebne wi-fi dające dostęp do zintegrowanego z czytnikiem sklepu (ros. "96% наших потребителей не покупают книг!").

 

Zainstalowane w czytniku Reader Book 2 oprogramowanie przypomina wyglądem starsze modele PocketBooka (źródło: www.the-ebook.org)

 

Recenzent konkluduje, że Reader Book 2 jest trochę jak np. PocketBook Touch 2 pozbawiony wszystkiego, co można uznać za zbędne dla użytkownika o podstawowych potrzebach, w zakresie czytania e-booków. Zyskano dzięki temu urządzenie dłużej działające na jednym ładowaniu, prostsze w obsłudze, bardziej stabilne i tańsze. Podsumowując, zauważa, że Book 2 to proste urządzenie wysokiej jakości, w pełni spełniające podstawowe zadanie ale pozbawione cech typowych dla najdroższych czytników. No, może tylko trochę za drogie w stosunku do oczekiwań dla takiego sprzętu (ros. "несколько дороже, чем вероятно хотелось или ожидалось").

 

[aktualizacja 19 XI 2015 r.]

W informacji prasowej producenta ogłoszono, że następne partie modelu Readr Book 2, będą jednak wyposażone w moduł łączności bezprzewodowej (ros. "Рады сообщить, что компания PocketBook обновила ПО для новой модели Reader Book 2. Благодаря новой версии прошивки пользователям станет доступна функция Wi-Fi."). Dokładniej, to nowa wersja oprogramowania wewnętrznego odblokowuje funkcjonowanie wi-fi. 

 

Cały tekst recenzji można znaleźć tutaj.