866 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe czytanie

Czytniki książek elektronicznych, e-booki. Recenzje i testy: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Cybook, Icarus, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. Kontakt: cyfranekblog@protonmail.com.

U nas do sprzedaży trafia PocketBook Sense, a we Francji „kaucja” za zwrot starego czytnika

 

Na tegorocznych Targach Książki w Krakowie PocketBook prezentował między innymi model PB 630 Sense. W końcu, jego tańsza (bo bez okładki Kenzo) wersja będzie lada chwila oficjalnie dostępna w naszych sklepach. To ciekawe urządzenie, w którym (po raz pierwszy wśród czytników) zamontowano czujnik regulujący poziom natężenia wbudowanego oświetlenia. Na mnie zrobił pozytywne wrażenie już, kiedy widziałem go po raz pierwszy na targach IFA w Berlinie rok temu, na długo przed wprowadzeniem na rynek. Stało się tak między innymi dlatego, że jest w sumie bardzo mały i lekki (155 g), jak na urządzenie z ekranem o przekątnej sześciu cali. A konstruktorom udało się jeszcze znaleźć miejsce na fizyczne przyciski zmiany stron (od tyłu, jak w modelu Ultra), wspomniane oświetlenie i jeszcze gniazdo karty pamięci. Myślałem o jego zakupie, ale cena z okładką Kenzo na Zachodzie jak i w Polsce (jak dla mnie) była trochę za wysoka. Ciekaw jestem, jakie będą ceny mniej dizajnerskiej wersji w polskich sklepach.

 

 

PocketBook 630 od tyłu, widoczne przyciski zmiany stron (po bokach) i gniazdo kart pamięci na dolnej krawędzi

 

 

A tymczasem we Francji właśnie uruchomiono ciekawą formę sprzedaży czytników PocketBook Touch Lux 2 i 3. Co prawda słowo PocketBook w nazwie i logo firmy, zostało zamienione na 'tea', ale to wciąż te same czytniki. O przyczynach takiego postępowania pisałem już wcześniej. Ale co innego jest ważne i ma miejsce w sklepach sieci Cultura. Wspomniana sieć posiada prawie setkę oddziałów w całej Francji i jest jednym z dystrybutorów czytników PocketBook w tym kraju.

 

 

 

Stare na nowe (źródło: www.cultura.com)

 

 

 

Otóż, każdy, kto przyniesie stary egzemplarz czytnika, otrzyma całkiem spory rabat przy zakupie dwóch wspomnianych nowych modeli. I tak, za Bookeen Cybook Odyssey klient może uzyskać 25 EUR zniżki, za PocketBooka Basic Touch 35 EUR a za PocketBooka Touch Lux 1 lub Aqua - 40 EUR. Warunek jest taki, że muszą to być urządzenia sprawne i bez fizycznych uszkodzeń. W Polsce, póki co, o takim pomyśle nie słyszałem, poza dużym AGD i telewizorami. Porada konsumencka na dziś brzmi: na wszelki wypadek nie wyrzucajcie starych czytników! Albo weźcie je ze sobą na urlop do Francji...

 

Jeden ze sklepów sieci Cultura w Narbonne (źródło: www.cultura.com)

 

(strona promocji: http://www.cultura.com/communication-magasins/offre-de-reprise-liseuse.html)