905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Trzeci dzień 18. Targów Książki w Krakowie

Prawie wszystko, w czym chciałem (chcieliśmy) wziąć dziś udział na Targach skupiło się o jednej porze. Skończyło się na tym, że nie poszedłem po autograf Borysa Akunina i nie zaglądnąłem na spotkanie książkowych blogerów. 

 

PocketBook Aqua za chwilę zostanie przekazany zwycięzcy konkursu przez przedstawicielkę PocketBooka i Publio

 

Trzeci dzień upłynął w znacznie gęstszej atmosferze niż dwa poprzednie. Zwiedzających było bardzo dużo. W pewnym momencie kolejka oczekujących do kas biletowych ciągnęła się przez cały parking aż do ulicy Galicyjskiej i jeszcze chyba ze sto metrów wzdłuż tejże ulicy. Całe szczęście, że pomyśleliśmy wcześniej o zakupie biletów przez Internety.

 

Kolejka do kas w trzecim dniu targów (fragment)

 

Pierwszym e-bookowym wydarzeniem był konkurs na stoisku Publio. Można w nim było wygrać czytnik PocketBook Aqua. Uczetnicy musieli pobrać kupon na stoisku POcketBooka a następnie na stoisku Publio ułożyć puzzle. No cóż, nie będę wyjawiał ile czasu mi zajęła układanka. Zwycięzca uporał się z tym w około 40 sekund.

 

Na zwycięstwo w konkursie o PocketBooka Aqua liczyło sporo młodych czytelników

 

Podpowiedź dla uczestników konkursu w dniu jutrzejszym - tak wyglądała układanka dziś

 

PocketBook, podobnie jak wczoraj, i dziś przekazał czytnik Basic Touch autorce najciekawszej wypowiedzi na temat zalet czytnika. I przy tym stoisku o godzinie 15 zgromadziło się wielu chętnych. Rywalizacja była zacięta, ponieważ jury mogło przyznać 5 drugich nagród. Niestety, nagroda była tylko jedna a zwycięska wypowiedź przypadła wszystkim jurorom do gustu. Ale jutro ktoś następny ma kolejną szansę.

 

W oczekiwaniu na rozwiązanie konkursu o PocketBook 624 Basic Touch

 

Czytnik za chwilę zostanie przekazany...

 

Zarówno dziś, czekając na ogłoszenie wyników konkursu, jak i wcześniej bawiąc się czytnikami, zauważyłem, że całkiem sporo osób dopytywało się o funkcjonalność czytników. Wśród zainteresowanych było trochę osób starszych, a te w średnim wieku zadawały niekiedy całkiem konkretne pytania. PocketBook zrobił w tym roku całkiem dobrą propagandę :)

 

Tu (http://youtu.be/KF1tstFJc9A) można zobaczyć co między innymi robiłem wraz z Robertem Drózdem (swiatczytnikow.pl) na stoisku PocketBooka. Krótka migawka to efekt zawodów pod hasłem "kto szybciej zmieni stronę" pomiędzy PocketBookiem Ultra (po prawej) i Kidle Paperwhite 2 (po lewej). Przedstawicielka PocketBooka podkreślała, że Ultra to egzemplarz testowy. Wersja produkcyjna może się różnić od tego, co mieliśmy w rękach. Pozostaje poczekać na obszerną konsumencką recenzję produkcyjnej Ultry.

 

Na dwóch stoiskach targowych można w tym roku zakupić czytniki. To nowość, bo do tej pory były one raczej elementem wystroju lub gadżetem przyciągającym uwagę do stoisk księgarskich. Oczywiście są dostępne na stoisku PocketBooka ale i w Woblinku. W tym drugim jest to Kobo Glo. Jeśli ktoś nie ma szczęścia w konkursach a chciałby czytnik kupić, może to dobry moment. Na obydwu wspomnianych stoiskach urządzenia można wziąć do ręki, przetestować, dowiedzieć się więcej o ich użytkowaniu.

 

Kobo Glo w Woblinku w dobrej cenie (439,90 PLN) ale zdecydowanie za daleko od zwiedzających

 

Targowy cennik PocketBooka

 

Przypominam o konkursie na moim blogu, w którym można wygrać kody do publio.

 

Na podsumowanie Targów zapraszam tutaj.