905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualizacja: PocketBook Era z NOWĄ aplikacją Empik Go

Ukazała się właśnie nowa wersja oprogramowania wewnętrznego dla czytników PocketBook Era. Nowy firmware nosi oznaczenie 6.8.2911 i datowany jest na 12 stycznia 2024 r.

 

Nowy firmware dla czytnika PocketBook Era nosi numer 6.8.2911

 

Aktualizacja jest o tyle ciekawa, że przynosi nową wersję aplikacji do obsługi wypożyczalni Empik Go. A to oznacza udostępnienie na czytniku PocketBook dostępu do pełnego katalogu usługi i możliwość wybierania tytułów do wypożyczenia bezpośrednio na czytniku, bez konieczności korzystania z pośredniego urządzenia – w tym przypadku smartfona.

 

Teraz w czytniku PocketBook Era można przeglądać katalog wypożyczalni Empik Go (ekran po lewej) i sprawdzać dostępność poszczególnych tytułów (ekran po prawej)

 

Taka aplikacja była po raz pierwszy zainstalowana na testowanym przeze mnie firmowym czytniku Empik GoBook 2.0 (więcej we wpisie „Recenzja: Empik GoBook 2.0 - firmowy czytnik wypożyczalni Empik Go”). Teraz trafiła także na „zwykły” czytnik z logo PocketBook. To o tyle ważne, że zapowiada najpewniej migrację nowej wersji aplikacji Empik Go także na inne urządzenia tej marki. Nie będzie ona ograniczona wyłącznie do firmowych czytników Empik GoBook. To bardzo dobry krok, bo czytelnicy zgłaszali chęć przeglądania katalogu wypożyczalni i dodawania e-booków na konto bezpośrednio na czytniku. Miała taką opcję aplikacja opracowana na czytniki inkBook. Teraz mają ją także PocketBooki. Oby nowa wersja aplikacji jak najszybciej trafiła także na inne modele czytników tej marki. No i pozostaje czekać na podobny krok w przypadku aplikacji Legimi.

 

Aplikacja zapamiętuje ostatnio przeglądaną sekcję (ekran po lewej) i umożliwia wypożyczenie e-booka bezpośrednio na czytniku PocketBook (ekran po prawej, choć ja akurat nie mam aktywnego abonamentu, więc u mnie ta opcja jest nieaktywna)

 

Poza tym w opisie zmian wprowadzony przez firmware 6.8.2911, producent wskazał m.in. na poprawę obsługi zewnętrznych słowników i pracy przeglądarki internetowej w trybie ciemnym (odwróconym).

 

Aktualizacja jest dostępna przez połączenie internetowe (OTA), ale można ją też pobrać ze strony producenta (https://pocketbook.pl/pl-pl/support-pl) i zainstalować z pliku.