905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Premiera: Empik GoBook 2.0 już w sprzedaży z NOWĄ APLIKACJĄ Empik Go

Empik GoBook 2.0 to druga odsłona firmowego czytnika opracowanego wspólnie z firmą PocketBook. Urządzenia trafiły już do sprzedaży w kilku wybranych sklepach fizycznych oraz sklepie internetowym empik.com.

 

Empik GoBook 2.0

 

Empik GoBook 2.0

Empik GoBook 2.0 sprzętowo jest odpowiednikiem znanego z rynku modelu PocketBook Verse. Jego najważniejsze cechy to:

- ekran wykonany w technologi papieru elektronicznego (E-Ink Carta) o przekątnej sześciu cali (15,2 cm) i rozdzielczości 212 ppi;

- wbudowane oświetlenie ekranu z regulowaną temperaturą barwową oświetlenia;

- 182 g masy;

- fizyczne przyciski zmiany stron;

- usługi bezprzewodowej wysyłki plików (Dropbox, Send-to-PocketBook);

- 8 GB pamięci wewnętrznej;

- gniazdo kart microSD.

 

Firmowy czytnik sieci Empik wyróżnia się od PocketBooków kolorem plecków obudowy. Ale po jego uruchomieniu okazuje się, że nie tylko... Te urządzenia różnią się także pod względem oprogramowania. Założeniem firmowego urządzenia Empiku jest większa integracja z usługą Empik Go. Najnowsze oprogramowanie daje więc firmowym czytnikom rozbudowaną wersję aplikacji Empik Go.

 

Aplikacja Empik Go w nowej wersji

Nowością aplikacji Empik Go instalowanej obecnie na GoBookach 2.0 jest dostęp z poziomu czytnika do wszystkich książek znajdujących się w katalogu wypożyczalni. Do tej pory aplikacja Empik Go zarówno w czytnikach PocketBook i Empik GoBook służyła do pobierania plików na czytnik i sprawdzania ważności abonamentu. Dodawanie tytułów do półki odbywać się musiało w mobilnej aplikacji Empik Go. Teraz w czytnikowej aplikacji można przeglądać i od razu dodawać e-booki na własne konto. Aby rozpocząć lekturę nowej książki nie trzeba więc już sięgać po smartfona. No i oczywiście aplikacja także pobiera to co wybraliśmy. Książka, tak jak dotychczas, ląduje w czytnikowej biblioteczce, a czytanie odbywa się w aplikacji czytnika.

 

Nowa wersja aplikacji Empik Go umożliwia przeglądanie katalogu e-booków (ekran po lewej) i dodawanie książek do wypożyczenia na czytniku (ekran po prawej)

 

Warto zauważyć, że w czytniku od razu obecna jest także aplikacja Legimi. Tak więc oficjalnie można na GoBooku 2.0 korzystać z obydwu polskich wypożyczalni wspierających czytniki książek. Otrzymujemy więc w tym momencie w GoBooku pełną funkcjonalność czytników PocketBook plus rozszerzoną wersję aplikacji Empik Go.

 

Gdzie kupić Empik GoBook 2.0

Czytnik Empik GoBook 2.0 dostępny jest w cenie 589 PLN na stronie empik.com. Oferowany jest od ręki także w fizycznych sklepach Empiku. Niestety (póki co?) tylko w Warszawie i Krakowie. W pudełku, obok czytnika, znajduje się kabel USB-C i kod na 4 książki z Empik Go (w ramach Empik Go Mini - 2 tytuły miesięcznie).

 

Empik GoBook 2.0 w sklepie Empik w Galerii Krakowskiej (Kraków, listopad 2023 r.)

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to