905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Prime Day: Kindle Paperwhite 5 (odnowione) za RAPTEM 400 PLN

W ramach Prime Day 2023 do oferty (chwilowo) powróciła wycofana już wersja Kindle Paperwhite 5 z pamięcią 8 GB. Czytniki można kupić w bardzo dobrej cenie – ok. 400 PLN (plus koszty wysyłki do Polski).

 

Aby skorzystać z okazji w ramach Prime Day, trzeba subskrybować Amazon Prime (źródło: amazon.de)

 

Oficjalnie akcja promocyjna obowiązywać będzie w dniach 11-12 lipca. Ale abonenci Amazon Prime Wszystkie wspomniane obniżki dostępne są dla subskrybentów programu Amazon Prime właściwego dla danego (w tym przypadku niemieckiego) sklepu. Aby skorzystać z zakupów w promocyjnych cenach w niemieckim, trzeba zapisać się do niemieckiego programu. Niewiele oferuje on klientom z Polski, więc nie zachęcam do jego opłacania. Przyda się zapewne tylko do zakupów w najbliższych dniach. Na szczęście po zapisaniu się mamy 30 dni bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli przed upływem tego czasu wyłączymy usługę, nie zostaniemy obciążeni żadnymi kosztami. Zapisać się należy na oficjalnej stronie usługi Amazon Prime.

 

Bieżące oferty dla abonentów Amazon Prime

W niemieckim Amazonie jest już kilka ofert, które mogą być całkiem atrakcyjne. Nie znam skali przecen planowanych na 11-12 lipca, więc trudno powiedzieć, czy będzie znacznie taniej. Raczej bym się spodziewał, że w tych dniach oferta po prostu będzie rozszerzona na inne artykuły ale obecne przeceny nie zostaną powiększone. Część obecnie obowiązujących ofert zwyczajnie wygaśnie wraz z wyprzedaniem dostępnej puli produktów. Na przykład jedna z ofert zniknęła w czasie pisania tego tekstu.

 

Kindle z bezpośrednią dostawą do Polski:

- odnowiony Kindle Paperwhite 5 (8 GB pamięci) w cenie 78,99 EUR (przeceniony z 116,99 EUR);

- odnowiony Kindle Paperwhite 5 Signature Edition (32 GB pamięci) w cenie 114,99 EUR (przeceniony z 170,99 EUR);

- firmowe okładki dla Kindle 11 (17,99-18,99 EUR), Kindle Oasis 2 i 3 (31,99-35,99 EUR), Kindle Paperwhite 5 (skórzana 35,99-39,99 EUR), Kindle Oasis 2 i 3 (skórzana premium 55,99 EUR).

 

Kindle z dostawą do Polski przez pośrednika pocztowego:

- odnowiony grafitowy Kindle Oasis 3 (32 GB pamięci) w cenie 174,99 EUR (przeceniony z 233,99 EUR);

- odnowiony grafitowy Kindle Oasis 3 (8 GB pamięci) w cenie 154,99 EUR (przeceniony z 206,99 EUR);

- Kindle Paperwhite 5 Kids Edition (8 GB, firmowa okładka szmaragdowy las) w cenie 99,99 EUR (przeceniony z 149,99 EUR);

- Kindle Paperwhite 5 Kids Edition (8 GB, firmowa okładka marzenie robota) w cenie 99,99 EUR (przeceniony z 149,99 EUR);

 

O czym warto pamiętać w przypadku powyższych ofert? Produkty opisane jako odnowione (Zertifiziert) mają taką samą gwarancję jak produkty nowe. To zazwyczaj sprzęt po zwrotach albo po naprawie serwisowej, ale Amazon zapewnia, że w każdym przypadku czytniki zostały przeglądnięte przez serwis. Ci, którzy kupili w podobnych akcjach wcześniej, zwykle twierdzą, że czytniki wyglądają jak nowe. Mogą być przysłane w opakowaniu zastępczym. Mogą to być wersje z reklamami (ale te można wyłączyć w Polsce bez opłat po kontakcie ze sklepem). Do ceny towarów wysyłanych do Polski doliczana jest polska stawka VAT i koszt wysyłki do naszego kraju (5,99 EUR). W przypadku towarów, które nie są wysyłane do Polski, można skorzystać np. z oferty pośrednika pocztowego.

 

Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon