905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

PODWYŻKA cen czytników Kobo

Zwykle, przy różnych okazjach informuję o przecenach czytników. Niestety, wygląda na to, że trzeba będzie przywyknąć także do podnoszenia cen czytników i to nie tylko tych wprowadzanych na rynek, ale i na nim już obecnych. Tym razem padło na czytniki Rakuten Kobo, których ceny w złotówkach znamy od września 2022 r., czyli od momentu otwarcia się producenta także na polski rynek.

 

Kobo Libra 2

 

W porównaniu z wrześniem, gdy uruchomiony został polski sklep Rakuten Kobo, zmieniła się cena trzech modeli. Obecnie ceny kształtują się następująco:

 

Model

Cena we wrześniu 2022 r. [PLN]

Cena w styczniu 2023 r. [PLN]

Kobo Nia

469

529

Kobo Clara HD

649

-

Kobo Clara 2E

699

699

Kobo Liba 2

879

949

Kobo Sage

1 349

1 429

Kobo Elipsa Pack

1 849

1 849

 

Najbardziej smuci zmiana ceny najlepszego modelu tej marki, czyli Libry 2. Ten model recenzowałem niedawno na blogu i wciąż mogę go polecić osobom, które nie potrzebują dostępu do polskich wypożyczalni e-boków („Recenzja: Kobo Libra 2 z ekranem E-Ink Carta 1200”).

 

W sklepie Rakuten Kobo obowiązują nowe ceny, ale wysyłka do Polski wciąż bezpłatna (źródło: eu.kobobooks.com)

 

Obawiam się, że z podobnym trendem należy się liczyć także w przypadku innych marek. Chiński przemysł poniósł ogromne straty w związku z prowadzoną w tym kraju do niedawna polityką ograniczania zakażeń wirusem z Wuhanu. A w naszym kraju od roku wszystko drożeje na potęgę. W końcu przestaje to dotyczyć tylko masła lub chleba, ale odbija się także na elektronice...