905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Promocja: Kobo Clara 2E trochę TANIEJ

Kobo Clara 2E to najnowszy czytnik tej marki. Wszedł na rynek we wrześniu tego roku. Czytnik ma dotykowy ekran E-Ink najnowszej generacji Carta 1200 o przekątnej sześciu cali (15,2 cm, 1448 × 1072 piksele, 300 ppi). Oświetlenie LED-ami zapewnia także regulację temperatury barwowej (ComfortLight PRO). Nowa Clara ma procesor 1 GHz, 16 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo USB-C i jest wodoodporna. Niestety zabrakło fizycznych przycisków zmiany stron. Wyłącznik jest na pleckach obudowy, którą wykonano z użyciem plastików pochodzących z recyklingu.

 

Kobo Clara 2E w firmowym sklepie Kobo (źródło: eu.kobobooks,.com)

 

Rakuten Kobo od września tego roku sprzedaje swoje czytniki bezpośrednio do Polski. Uruchomiono wtedy polskojęzyczną wersję firmowego sklepu, gdzie czytniki Kobo oferowane są bez dodatkowych kosztów za dostawę do Polski. W listopadzie firma przygotowała w swoim sklepie specjalne oferty z okazji Black Friday. Niestety obniżki cen czytników nie objęły Polski. Kobo Clara 2E w firmowym sklepie kosztuje cały czas 699 PLN. To i tak niezła cena, bo w polskim Amazonie ten sam model wyceniono na 775 PLN zaś w niemieckim na 138,98 EUR (ok. 655 PLN z dostawą do Polski).

 

Ale tym razem z pomocą przychodzi włoski oddział Amazonu. Kobo Clara 2E kosztuje tam obecnie 129,99 EUR. Po dodaniu różnicy w polskiej stawce VAT oraz kosztów dostawy do Polski, czytnik możemy nabyć za 135,54 EUR (ok. 640 PLN). Powinien także zadziałać kod (ITASVJUL21) obniżający cenę zakupu o 6 EUR. Przynajmniej u mnie pojawiła się taka oferta, choć nie mam pewności czy to aktualne dla każdego.

 

Podsumowanie

Czytniki Kobo nie są przeceniane zbyt często. I jak widać uruchomienie polskiej wersji sklepu także nie skłoniło Kobo do takiej akcji. Tym bardziej cieszy więc opcja tańszego zakupu w Amazonie. Na pewno nie jest to okazja stulecia, ale jeśli ktoś się przymierzał do nowego Kobo, to może być dobry moment. Zawsze to zostaje parę złotych choćby na okładkę.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 
Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon