905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Recenzja „Diddly Squat” czyli Jeremy Clarkson na gospodarstwie

Jeremy Clarkson znany jest na całym świecie jako główny motor napędzający przez wiele lat najpopularniejszy telewizyjny program motoryzacyjny. Mowa o „Top Gear”, który podbił serca telewidzów na całym świecie. Na kolejne odcinki finansowane przez BBC czekali nawet tacy jak ja, którym nie tylko obojętne jest rozważanie czy najnowszy Lambo ma 6 czy 600 niutonometrów, ale nawet zupełnie obce jest podniecanie się samochodami jako takimi. Warto więc docenić talent i pasję prezentera. To zupełnie tak, jakby papież Franciszek nagle zawładnął uczuciami ateistów z najdalszych zakątków świata, a Xi Jinping sprawił, że fanatycy religijni spijaliby z jego ust każdą frazę wygłoszoną podczas wielogodzinnych przemówień.

 

Jeremy Clarkson „Diddly Squat. Rok na farmie

 

No ale się skończyło. BBC zerwało współpracę z Clarksonem, lecz z otwartymi rękami przyjął go amerykański Amazon szukający pomysłu na rozkręcenie działu Prime Video. No i znowu się udało, bo trójka prezenterów tworzących Top Gear odzyskała popularność także w lekko zmienionej formule pod postacią programu „The Grand Tour”.

 

Ostatnie lata nie rozpieszczały rolników w Wielkiej Brytanii, a to najwilgotniejsze a to najgorętsze miesiące ever... Wypalona słońcem trawa w parku Greenwich (Londyn, sierpień 2022 r.)

 

No ale się skończyło, bo pandemia wirusa z Wuhanu zakłóciła produkcję nie tylko w chińskich fabrykach ale i w amerykańskich studiach filmowych. Ucieczka na wieś i zamknięcie się z ekipą filmową na farmie Clarksona było odpowiedzią na izolację. No i znowu się udało! Z tego co widzę w polskich internetach, to „Farma Clarksona” jest jednym z częściej polecanych programów obecnych na Amazon Prime Video.

 

„Farma Clarksona” to jedna z najbardziej udanych produkcji w serwisie Amazon Prime  Video (źródło: youtube.com)

 

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo podobnie jak wcześniejsze książki autora, także „Diddly Squat” jest odzwierciedleniem tego co robi on „na ekranie”. I jak zwykle, także i tę książkę Clarksona serdecznie polecam nie tylko fanom autora czy miłośnikom motoryzacji. Tym razem może przede wszystkim tym, którzy chcą spojrzeć trochę inaczej na system wartości. Podobnie jak zrobił to autor, dla którego polne ptaki to już nie tylko niebezpieczne obiekty latające, mogące w razie kolizji zbić przednią szybę w aucie. Wiadomo, łatwiej zająć się rolnictwem, kiedy zarobiło się miliony funtów w rozrywce. Ale wygląda na to, że tym razem te pieniądze nie poszły na marne. I nie było wcale tak łatwo przez rok, który opisany jest w książce...

 

E-book dostępny jest m.in. w księgarni Ebookpoint (źródło: ebookpoint.pl)

 

E-book dostępny jest m.in. w księgarni Ebookpoint: Jeremy Clarkson „Diddly Squat. Rok na farmie”.

 

Do 6 XII 2022 r. w księgarni Ebookpoint powinny być aktywne zniżki „mikołajkowe”. W koszyku można teraz wpisać kod obniżający wartość zakupów. Odpowiednio:

• 30zł taniej dla zakupów za minimum 100zł: SANTA30

• 20zł taniej dla zakupów za minimum 70zł: SANTA20

• 10zł taniej dla zakupów za minimum 50zł: SANTA10

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to