905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Zapowiedź: Kindle Scribe do czytania i pisania

Amazon zapowiedział właśnie wprowadzenie nowego czytnika z funkcją wykonywania odręcznych notatek. Model Kindle Scribe będzie nawiązywał do przybierającego na znaczeniu w ostatnich miesiącach sektora mobilnych urządzeń przypominających tablet, ale opartych na ekranie E-Ink.

 

Kindle Scribe - do czytania i pisania (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

Kindle Scribe wyposażony jest w dotykowy ekran E-Ink o przekątnej 10,2 cala i najwyższej dostępnej rozdzielczości 300 ppi. Za oświetlenie o regulowanej temperaturze barwowej odpowiada 35 LED-ów. Pisać można dołączonym do czytnika pasywnym rysikiem, który w droższej wersji może też od razu działać jako gumka do mazania i posiada przycisk wywołujący często używane akcje. W zestawie nie znajdziemy okładki, którą trzeba zakupić osobno. Czytnik nie jest wodoodporny i zabrakło w nim fizycznych przycisków zmiany stron, ale poza tym posiada wszystkie cechy innych czytników z rodziny Kindle. Na dokumenty użytkownika przeznaczono 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (pomniejszone o pliki systemowe). Wymiary obudowy 230 x 196 x 5,8 mm. Bez okładki i rysika Kindle Scribe waży 433g. Standardowo urządzenie wyposażono w dwuzakresowy moduł wi-fi i BT. W pudełku znajdzie się kabel USB-C i rysik oraz pięć zapasowych końcówek do niego. W momencie premiery powinny być dostępne trzy rodzaje firmowych okładek.

 

Kindle Scribe - firmowe okładki (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

Notatki można wykonywać odręcznie, korzystając z dołączonego do czytnika rysika. W przypadku plików w formacie PDF odbywać się to może na stronach dokumentów, zaś w e-bookach przyjmą one formę połączonych z określonym miejscem okienek. Będzie także możliwość importu dokumentów z MS Worda. Notatki mogą być wykonywane także na podkładzie wzorcowych dokumentów, jak lista rzeczy do zrobienia czy liniowana „kartka”. Własne notatki będzie można synchronizować bezpłatnie z kontem, a w przyszłości mają być dostępne także w aplikacji Kindle. O czytnikach nie wspomniano.

 

Kindle Scribe - lista rzeczy do zrobienia (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

Ceny w amerykańskim Amazonie zaczynają się od 339 USD (plus podatki stanowe). Można się więc spodziewać, że u nas to będzie około 1999,99 PLN. Najdroższy zestaw (z rysikiem premium, firmową okładką i ładowarką) w amerykańskim Amazonie wyceniono na 539,97 USD, czyli ok. 2 670 PLN netto. Premiera spodziewana jest pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Data nie została podana. Według informacji w niemieckim Amazonie, wysyłka ma się rozpocząć 30 listopada 2022 r.

 

Kindle Scribe - do czytania i pisania (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

Kindle Scribe w niemieckim Amazonie

 

Kindle Scribe z rysikiem (16 GB)

382,43 EUR (ok. 1 825 PLN)

(plus 5,99 EUR za przesyłkę do PL)

 

Kindle Scribe z rysikiem premium (16 GB)

413,44 EUR (ok. 1 975 PLN)

(plus 5,99 EUR za przesyłkę do PL)

 

 

Kindle Scribe z rysikiem premium (32 GB)

434,10 EUR (ok. 2 075 PLN)

(plus 5,99 EUR za przesyłkę do PL)

 

 

Kindle Scribe z rysikiem premium premium (64 GB)

465,11 EUR (ok. 2 220 PLN)

(plus 5,99 EUR za przesyłkę do PL)

 

 Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to