905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Harry Potter - książki dostępne bezpłatnie po ukraińsku w wersji cyfrowej. Гаррі Поттер - електронні книги доступними для безкоштовного читання

Po raz pierwszy w wersji cyfrowej (i póki co bezpłatnie) udostępniono po ukraińsku siedem powieści o Harry'm Potterze. Książki można już teraz czytać na stronie WWW oficjalnej księgarni pottermore.com. Choć przy niektórych widnieje adnotacja, że pojawią się wkrótce, chyba wszystkie są już w całości.

 

"Harry Potter i Komnata Tajemnic" w wersji ukraińskiej (źródło: www.pottermorepublishing.com)

 

Po napadzie Rosji na Ukrainę w lutym tego roku zdecydowano o wycofaniu wspomnianych publikacji J.K. Rowling z księgarni i bibliotek rosyjskich. Jednocześnie w Pottermore pomyślano o wykonaniu gestu dobrej woli w stronę czytelników ukraińskojęzycznych. Rozpoczęto prace nad udostępnieniem cyfrowej wersji książek o Harrym Potterze po ukraińsku. Zasadniczą pracę wykonało ukraińskie wydawnictwo A-ba-ba-ha-la-ma-ha specjalizujące się w literaturze dziecięcej.

 

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w telefonicznej przeglądarce WWW

 

Książki udostępniono wyłącznie na stronie Pottermore i można je wyświetlać strona po stronie w przeglądarce WWW. Oznacza to, że bez problemu da się czytać na komputerze czy nowszym tablecie lub telefonie. Na czytniku może to być jednak niewykonalne. E-booków nie można niestety pobrać w plikach. Wydawnictwo nie sprecyzowało jak długo książki będą w ten sposób udostępniane. Wszystkie wspomniane publikacje znaleźć można na stronie Pottermore Publishing.