905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Legimi zachęca do bezpłatnego czytania i WSPIERA PAH – e-booki gratis

Pod hasłem „Czytamy dla Ukrainy” księgarnia Legimi uruchomiła akcję, w ramach której będzie przekazywać 10 PLN dla Polskiej Akcji Humanitarnej za każdą wypożyczoną w firmowej aplikacji książkę.

 

„Czytamy dla Ukrainy” (źródło; legimi.pl)

 

Trafiła właśnie do mnie oficjalna informacja na ten temat. Marketing Manager Legimi, Artur Wasilewski pisze: „Udostępniamy bezpłatnie kolekcję ebooków i audiobooków, pozwalających lepiej zrozumieć przyczyny rosyjskiej agresji, wartości, za które walczą Ukraińcy, a także oswoić z tym jakże trudnym tematem najmłodszych. Jednocześnie firma przekaże na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, realizującej działania pomocowe na rzecz Ukrainy, 10 zł za każdą książkę pobraną z kolekcji”.

 

Mikołaj Małaczyński, prezes Zarządu i współzałożyciel Legimi wyjaśnia sens akcji i dobór udostępnionych e-booków: „chcemy pomóc w poszerzeniu wiedzy i zrozumieniu mechanizmów, które doprowadziły do rosyjskiej agresji, wykorzystując najlepiej jak możemy naszą księgarską wiedzę i możliwości cyfrowej biblioteki Legimi. Wierzymy, że tylko będąc świadomymi obywatelami, w przyszłości nie będziemy powielać błędów przeszłości”.

 

Dalej w rozesłanym liście czytamy: „każda osoba może bezpłatnie pobrać 2 tytuły i czytać je na smartfonie, tablecie, komputerze oraz czytnikach ebooków. Niektóre z tytułów posiadają również wersję audio”. Pozostaje i mi zachęcić Was do czytania oraz wspierania wysiłków Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

Jessikka Aro „Trolle Putina” (źródło: www.wsqn.pl)

 

Możemy wybierać spośród 21 pozycji udostępnionych w pakiecie. Wśród nich znajdziemy m.in. reportaże oraz trzy pozycje, które można czytać wspólnie z dziećmi. Ja akurat też czytam książkę, która znalazła się w omawianym pakiecie. To „Trolle Putina” Jessikki Aro, reporterskie sprawozdanie z długoletniego dziennikarskiego śledztwa fińskiej dziennikarki, której życie osobiste i zawodowe zostało zniszczone przez zawodowych hejterów sterowanych przez aktualne rosyjskie władze. Nie porywa literacko, ale warto wiedzieć, więc w sumie zachęcam do lektury.

 

Aby skorzystać z akcji, należy się zalogować na swoje konto w Legimi i z wybrać książkę, która wyląduje na naszej półce. Będzie dostępna przez aplikację mobilną lub czytnikową Legimi. Oficjalna strona akcji jest dostępna tutaj.