905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Aktualizacja: Bookeen Diva i Bookeen Diva HD z obsługą francuskich bibliotek

Francuski producent czytników Bookeen zaktualizował oprogramowanie dla dwóch swoich najnowszych modeli: Bookeen Diva i Bookeen Diva HD. Firmware nosi numer 1.7.2. Główną nowością jest wprowadzenie obsługi wypożyczania e-booków z francuskich bibliotek. Nie jest więc dla nas specjalnie interesująca, ale wprowadza także poprawki błędów tudzież przy instalacji trzeba uważać, stąd mój wpis.

 

W moim czytniku Bookeen Diva HD zniknęły miniaturki okładek e-booków, ale można je przywrócić

 

Pierwsze wgranie tej aktualizacji na mój czytnik Bookeen Diva HD (recenzja we wpisie „Bookeen Diva HD – czytanie W SILIKONIE (recenzja francuskiego czytnika książek)”) było nieudane. Zniknęły mi wszystkie miniaturki okładek e-booków. Czytnik samoczynnie wrócił do oprogramowania w wersji 1.6.2. Dlatego poprosiłem producenta o wsparcie (które otrzymałem błyskawicznie) i jak się okazuje, przy aktualizacji warto postępować według następującego scenariusza:

i) naładować baterię;

ii) wejść do ustawień i wyłączyć usypianie (Ogólne/Automatyczne wyłączenie/Nigdy);

iii) połączyć czytnik z internetem;

iv) pobrać aktualizację (Ogólne/Aktualizacja czytnika/Sprawdź aktualizacje);

v) po aktualizacji czytnik się zrestartuje;

vi) po restarcie włączyć od razu wi-fi i znowu sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja (nawet jeśli jest wyświetlana informacja o oprogramowaniu w wersji 1.7.2);

vii) można znowu włączyć usypianie;

viii) jeśli okładki e-booków zniknęły, trzeba je wygenerować ponownie z menu ustawień (Biblioteczka/Odśwież okładki/Odśwież okładki pobranych e-booków).

 

Po wgraniu aktualizacji Bookeen Diva HD wciąż pozostaje jednym z najszybciej działających czytników, jakie są obecnie na rynku. Czytnik (z dostawą do Polski) można kupić na przykład w Amazonie, podobnie jak firmową okładkę.