905 Obserwatorzy
21 Obserwuję
cyfranek

Cyfranek - Cyfrowe Czytanie

cyfranekblog@protonmail.com - rynek e-booków, czytników książek: Amazon Kindle, PocketBook, Tolino, Rakuten Kobo, Bookeen Cybook, Icarus, Nolim, Sony, TrekStor, Dibuk Saga, Nook, Onyx Boox. 

Doceniasz moją twórczość? Postaw mi kawę...

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kindle Oasis 3 od dziś także W POLSKIM Amazonie

Kindle Oasis 3 miał premierę w lipcu 2019 roku. Od tego czasu nie można go było zamówić do Polski z niemieckiego Amazonu, który był oficjalnym sprzedawcą czytników tej marki do Polski. W momencie uruchomienia polskiego oddziału sklepu, Kindle Oasis 3 niestety nie znalazł się w jego ofercie. Dopiero teraz możemy go oficjalnie zamówić z amazon.pl na polski adres.

 

 Kindle Oasis 3

 

Kindle Oasis 3 – czy warto?

Kindle Oasis 3 użytkuję z przerwami już kilka lat. Uważam, że to bardzo dobry czytnik, który łączy w sobie najlepsze cechy sprzętowe – większy niż przeciętnie ekran o bardzo dobrej jakości, regulowaną temperaturę barwową oświetlenia, szybkie działanie, solidną (metalową) obudowę i fizyczne przyciski zmiany stron. To najlepszy czytnik tej marki jaki do tej pory wypuszczono na rynek. Pomimo wysokiej ceny, na pewno wart jest zainteresowania osób, które sporo czytają i cenią sobie wygodę, niezawodność i solidność wykonania. Choć wraz z wprowadzeniem na rynek Kindle Paperwhite 5, wielkość i szybkość reakcji ekranu czy regulowana temperatura barwowa oświetlenia w Kindle Oasis 3 nie robi już takiego dużego wrażenia. Pisałem o tym przy okazji recenzji Kindle Paperwhite 5 (wpis „Recenzja: Kindle Paperwhite 5 (2021) czyli najszybszy EKRAN na rynku”).

 

Do polskiego Amazonu trafiły trzy wersje Kindle Oasis 3: z grafitową obudową i 8 GB pamięci wewnętrznej oraz grafitową lub złotą obudową i 32 GB pamięci. Zabrakło najdroższego modelu z łączem 4G.

 

Bieżąca oferta Kindle Oasis 3 w amazon.pl

Kindle Oasis 3

 

(8 GB, grafitowy, wi-fi)

 

999,99 PLN

Kindle Oasis 3

 

(32 GB, grafitowy, wi-fi)

 

1 199,99 PLN

Kindle Oasis 3

 

(32 GB, złoty, wi-fi)

 

1 199,99 PLN

 

Do tej pory zamawianie tylko przez pośrednika, a jak teraz?

Ja swój czytnik zamawiałem do paczkomatu z odbiorem na terenie Niemiec, co opisałem w tekście „Jak ZAMÓWIĆ czytnik Kindle Oasis 3 do (niemieckiego) PACZKOMATU”. Mam nadzieję, że takie kombinowanie, przynajmniej w przypadku czytników Kindle, to już przeszłość.

 

Cena czytników oferowanych w Polsce jest konkurencyjna w porównaniu z tym, co musielibyśmy zapłacić przy sprowadzaniu z niemieckiego Amazonu. Przynajmniej w obecnej sytuacji, czyli przy słabej złotówce oraz poza okresem promocji cenowych. Kindle Oasis 3 w podstawowej wersji kosztuje 229,99 EUR, czyli ok. 1 045 PLN. Do tego trzeba doliczyć koszty pośrednika pocztowego, czyli ok. 40 PLN. Jak zamawiać czytnik z niemieckiego Amazonu przy pomocy polskiej firmy pośredniczącej pisałem ostatnio (wpis: „Poradnik: Jak zamówić Kindle Oasis 3 do Polski (teraz taniej o 50 EUR)”). W sumie takie zamówienie poza okresem promocji cenowych kosztuje więc ok. 1 085 PLN, a więc 85 PLN drożej niż zakup w polskim Amazonie. We wspomnianej powyżej ostatniej akcji promocyjnej cena czytnika wynosiła ok. 855 PLN (z dostawą do Polski). W takim przypadku wciąż opłaca się sprowadzić z Niemiec. Ale tego typu promocje nie są zbyt częste. Oby zdarzały się także u nas.

 

Firmowe okładki także dostępne

Wraz z czytnikami, wprowadzono także do oferty polskiego Amazonu firmowe okładki. Wersja skórzana premium wyceniona została na 299,99 PLN. Dostępne są także dwie inne skórzane w cenie 229,99 PLN: bordowa i czarna. Materiałowe są po 179,99 PLN: niebieska, czarna i czerwona. Ja w swoim czytniku korzystam dłuższy czas z firmowej okładki materiałowej i uważam, że to produkt wysokiej jakości.

 

 

 Dostępne są trzy wersje firmowych okładek (źródło: mat. prasowe Amazon)

 

Podsumowanie

Cieszy normalizacja rynku i możliwość spokojnego zakupu prawie wszystkich modeli czytników Kindle (poza czytnikiem z łączem 4G) w krajowym oddziale. Oby stało się to normalną praktyką, że towary oferowane przez Amazon na rynku europejskim, także są sprzedawane polskim klientom.

 

 Odsyłacze do sklepu, zawarte w tekście, są częścią programu afiliacyjnego Amazon